Siyasetin canlı yerel seçim rekabetiyle ‘Ramazan’ı geçireceğiz. Böyle bir atmosferle de Bursa Büyükşehir Belediyesi, etkinliklerdeki farklılığıyla Ramazan’ı karşılamaya hazır olduğunu da dün duyurdu.

Ramazan ayı…

Siyaset kurumları, belediye başkan ve meclis üyesi adayları için hayli hareketli ve etkileşimli geçecektir.

Açıkçası…

Yerel seçim havasıyla;

İftar ve sahur sofraları, kutsal ayın maneviyat iklimi, idrak ve gelenekleriyle daha  farklı anlarla geçecektir.

...Ve!

Ramazan, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin düzenleyeceği farklı tür etkinliklerle de sıradan görülmedi, olması gerektiğiyle Bursa’da geçecek.
Dün…

Basın toplantısıyla;

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Ramazan’a özel etkinliklere ait programı açıkladı.

Aktaş, “Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak hem soframızı paylaşma hem de ramazan adetlerimizi yaşatma konusunda Ramazan boyunca birçok etkinlik düzenleyeceğiz.” mesajını veriyor.

8 Mart -9 Nisan 2024 tarihleriyle;

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na ait planlama, zengin içerik taşıyor.

Tiyatro gösteriyeni ve konserler, söyleşiler,  gölge oyunu, tasavvuf programları, sahne gösterileri, sergiler, atölye çalışmaları, çocukara özel etkinlikleri, huzur sohbetleri…

Bursa halkına seslenen Aktaş, “277 etkinliğimiz toplamda 441 seans olarak şehrimizin farklı noktalarında sizleri bekliyor olacak.” diyor.

İlçeler arasında;

Gemlik, Gürsu, İznik, Kestel, Mudanya, Mustafakemalpaşa, Orhangazi, Yenişehir ve Nilüfer’de, farklı salon ve okullarda 28 kültür ve sanat etkinliği de, 42 seansta halkla buluşturulacak.

Konuşmasında…

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın Ramazan’ın önemine ilişkin sözleri, günümüz hayatında daha da değerli oluyor.
Söylediği…

“Aile bağlarımızı, komşuluk ilişkilerimizi, dostluk ve arkadaşlıklarımızı daha da güçlendirdiğimiz, yardımlaşma ve toplumsal huzuru çoğaltmada daha hassas olduğumuz bir aydır; ramazan-ı şerif...”

Sözlerinin devamıyla;

‘Ramazan Sofraları’ vurgulanıyor.

Fevzi Çakmak Katlı Otoparkı’ndaki Çağrı Düğün Salonu ve Emir Sultan Meydanı, iftar mönüleriyle Ramazan kucaklaşmalarına sahne olacak.

Aktaş, Faruk Nafiz Çamlıbel’in dizeleriyle tamamlıyor ve Bursa halkına selamını gazetecilerle iletmek istiyor.

“Alnımız secdede bulsun bizi her lâhza ezan

Ve hazin ömrümüzün her günü olsun ramazan

Zikrimiz arşı geçip fecre kadar yükselsin

Mâveralardan ümit ettiğimiz ses gelsin”

Ramazan Etkinlikleri, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kurumsal internet sitesi ve sosyal medya hesaplarıyla paylaşılmaya başlandı.