AK Parti’yle ittifak yapamayan ve bağı da koparan Yeniden Refaf Partisi, iktidara muhalif bir TV’de dün seçimlere ve seçmene olası etkisiyle ele alındı. Şaşırmamak gerekiyor, CHP’nin yararına bakılıyor.

Zira…

Siyasetteki gelişmeyle;

AK Parti’ye gitmemesi sağlanacak her 1 oy, büyük kentlerde CHP’nin adaylarının yolunu açacak olmasıyla değerlendiriliyor.

Nitekim…

YRP Genel Başkanvekili Prof. Dr. Doğan Aydal’ın da yerini aldığı Halk TV’deki bu ilginç yayında, CHP PM’nin eski üyelerinden Gamze Pamuk’un sözleri de damgayı vurdu.

Bursalı olması nedeniyle;

YRP’nin hayli iddialı olmasını kentinden örneklemeye taşıyan Pamuk, rekabetteki gelişme için de öncelikle ‘sevindiği gelişme’ olarak görüyordu.
Kenti yönetme yarışında;

Haliyle…

YRP, muhalefetin de birbirleriyle rekabetini ve birbirlerini ekarte edebilmelerini gündeme taşıyor, ama CHP’li olarak bakış farklı oluyor.
Pamuk, YRP’nin Bursa’daki ‘Büyükşehir’ adayı Sedat Yalçın’ı övgülerle anlatınca, duyanlar dikkat kesiliyor.

Zira…

Değerlendirmesinde, “İl başkanlığı yapmış, Bursalılar tarafından sevilen, sağ seçmen tarafından sahip çıkılacak, İl başkanlığı süresince hiçbir şaibeye imza atmamış bir isim…” ifadesi kullanılıyor.

…Ve!

Sözlerinin devamıyla;
YRP’nin, AK Parti’ye gitmesini önleyeceği ve alacağı her 1 oyun, aslında rakibi durumundaki CHP’ye güçlü hayaller kurduğu da anlaşılıyor.

Kentine bakışla;

Pamuk, “2019’da kılpayı kaybettiğimiz Bursa’yı, CHP bayrağını dalgalandırmak açısından, önemli bir gelişmedir, önemli bir alternatif görüyorum.” demesiyle meseleyi özetliyor.

Siyaset bu!

Birey ve toplum hayatı, kadına bakış ve dinsel meselelerde CHP’ye tezat olan siyaset kurumu YRP, ana muhalefete çalışmış olacak.

Siyaset bu!

AK Parti’den beklentilerinin karşılanacağı bir ittifak kurulamayınca, YRP’nin belediyecilik dersi, muhalefeti yukarı ivme yaptı.

Ahlaklı, israfın olmayacağı belediyecilik ilkesi ve vaatleri, AK Parti’nin CHP’liler kadar önüne çıkarılan muhalefetlik oluyordu.

TV’de, dün yaşananlar…

AK Parti ve destekleyen çevreler tarafından hemen karşı refleksle karşılandı, Bursa’nın milletvekili Refik Özen de tepkiliydi.

Hızlı davranan;

Özen, sosyal medya aracılığıyla CHP’li Gamze Pamuk ve siyasi partisine mesajla karşılık verdi.

Önceki yerel seçimlerde;

Ana muhalefetin Bursa’yı kaybetmesine atıfla da, “Bursa içinizde yara olarak kalmaya devam edecek…” ifadesi kullanılıyordu.

Sözlerinin devamıyla…

YRP’ye de bir mesajı olan Özen, “…Kazanmak için değil kaybettirmek için yola çıkanlara  da, gereken cevabı yine sandıkta verecektir….” diyordu.

Sosyal medyada;

İktidara yakınlığıyla bilinen ve gündeme yönelik mizahi paylaşımlarda bulunan Misvak Caps da, YRP’nin genel başkanına seslendi.

Gamze Pamuk’un sözlerinin alıntı yapıldığı paylaşımda, “Hizmet ettiğinize bir bak Fatih Erbakan!” diye seslenildi.