Irkçılık ayrımcılık, bir insanlık suçudur

Kin ve nefret hissinin, en hazin sonucudur

Hor görülen sanma ki, insanın vücududur

Irkçılığa dur demek, vicdanların borcudur.

Cemalettin Turan

Irkçılığa çağıran bizden değildir. Irkçılık davası uğruna savaşan bizden değildir. Irkçılık davası uğruna ölen bizden değildir. (Ebu Davud, Edeb, 111-112)

Davranışları kendisini geri bırakan kimseyi, soyu ileriye götürmez. (Tirmizi, Kıraat, 10) 

Irkçılık ideolojik bir düşünce değil, aksine psikolojik bir hastalıktır. (Malcolm X)

Başparmağım Sağcı, işaret parmağım Solcu, yüzük parmağım Türk, serçe parmağım Kürt. Sonuç; hangisini kessem acıyor.(Muhsin Yazıcıoğlu)

Daha önceki yazılarımızda genişçe anlattık. Yahudiler "Yalnız Yahudiler insandır. Goyim (gayri Yahudiler, diğer milletler) hayvandır.” İnancını taşırlar. (Talmud: Baba Batra 114b, Jebamot 61a, Keribot 6b ve 7a)

"Goyimin en iyisi bile öldürülmelidir." (Talmud:  Avodak Zara 26b, Tosefoth).

Dünyada bu denli başka bir ırkçı düşünce var mıdır? Ben bilmiyorum. Nazilerde kendilerini üstün ırk sayıyordu. Hitler, “diğer halklar, üstün Germen ırkının koyduğu kurallarına riayet ederlerse; insan hak ve hürriyetlerinden istifade edebilirler.” demiştir.

İsrailli gazeteci-yazar. Gideon Levi 40 yılı aşkın bir süre ülkenin önde gelen gazetelerinden Haaretz için haftalık köşe yazıları kaleme alıyor. 1974'te girdiği İsrail Ordu Radyosu için muhabirlik yaptı.  1978-1982 arasında İsrail İşçi Partisi lideri Şimon Peres'in hem yardımcısı hem sözcüsü olarak çalıştı.

Bakın neler diyor: “Ortada Netanyahu'nun da ötesinde ırkçı bir İsrail rejimi var, uluslararası hukuk İsrail'e hiçbir zaman işlemedi"

Üzerine basa basa  "İsrail rejimi bütünüyle ırkçıdır"

"İsrail'de Nazi gibi düşünenler var" Eski Ulusal Güvenlik Konseyi Başkanı Giora Eiland "Gazze'deki salgınlar İsrail için iyidir, güneydeki şiddetli salgınlar zaferi yaklaştıracak ve IDF askerleri arasındaki ölümleri azaltacaktır" dedi. IDF (İsrail Savunma Kuvvetleri) Bu sözlere pek ses çıkartan olmadı. Avrupalı bir komutan ortaya çıkıp bir ulusu salgın ya da açlıkla öldüreceğini söylese sizce ne olurdu?

Bu bir Nazi fikriydi, İsrail’de bir generalin Nazi terimleriyle konuşmasıydı

Unutmayın, bunu gizleyemeyiz. ABD’den yeşil ışık olduğu sürece İsrail devam edecek, eğer ABD İsrail'i durdurmaya karar verirse duracak.

Nicholas Krıstof (New York Times köşeyazarı)

Sivilleri öldürmek, aşırılıkları bitirmez. Aksine besler.

20 yıl önce Gazze’ye ilk gittiğimde, sokakta top oynayan çocuklara, hayatlarını ve umutlarını sormuştum.

"Bir Filistinlinin bir grup İsrailli kadını bombalamasının ahlâki olarak doğru bulup bulmadıklarını" sordum.

O zaman 15 yaşında olan Motaz Abuleylah,

“Bence olur. Çünkü hepsi, İsrail ordusunda görev yapıyor” demişti.

Daha ileri gidip,

“Peki, İsrail’de sadece kızların okuduğu bir liseyi bombalamak mantıklı mı?” diye sordum. O zaman 18 yaşında olan İbrahim Abudaya,

“Tabi. Çünkü o kızlar da ileride savaşçı olacak” dedi

Bilindiği gibi “israil’de kadınlarında askerlik yapması mecburidir”.

“Amerikan büyükelçiliği bombalanır mı?” sorusuna

“Mükemmel olur” cevabını vermişti.

“İsrail’de bir anaokulu bombalanır mı?”

Diye sordum, cevapları “Hayır!!!” olmuştu.

Filistinli kadının etkileyici cevabı

Gazze'de beni derinden etkileyen bir diğer kişi ise 2014 yılındaki bombalamada evi hasar gören, kocası yaralanan, çocukları aç olan Sumud Abu-Ajwa isimli kadındı. "İsrailli annelerin de senin gibi acı çekmesini mi istiyorsun?" diye sordum. "Elbette hayır" diye yanıtladı. "Dilerim ki, Allah acımızı kimseye tattırmasın."

İsrail Hamas’la mı savaşıyor.

Baştan adını doğru koyalım, Gazze’de ne kadar gizleseler de ABD, İngiliz ve Fransız askerlerinin olduğunu medya yazmaya başladı bile. İsrail sadece Gazze değil, Batı Şeria olsun, Kudüs olsun Filistin topraklarının tamamında işgalcidir. Bu topraklarda etnik temizlik yapıyor. Soykırım yapıyor.

Etnik temizlik nedir?

Birleşmiş Milletler uzmanlarının eski Yugoslavya ile ilgili hazırladığı bir raporda etnik temizlik şöyle tanımlanıyor:

“Bir etnik veya dini grup tarafından, başka bir etnik veya dini grubun sivil nüfusunu belirli coğrafi bölgelerden şiddet yoluyla ve terörü teşvik eden yöntemlerle uzaklaştırmak için tasarlanan kasıtlı politika.”

Söz konusu yöntemler arasında cinayet, işkence, tecavüz, yargısız infaz (göç ettirme) tehcir, sivillerin insan kalkanı olarak kullanılması, hastane, Kızıl Haç, Kızılay amblemi taşıyan yerlere kasıtlı askeri saldırı düzenlenmesi sayılıyor.

 Soykırım suçu 1948 tarihli Soykırım Suçunun Önlenmesi ve Cezalandırılması Sözleşmesi’nde ise soykırım şöyle tarif ediliyor: “Bir ulusu, etnik, ırki ya da dini grubu tamamen ya da kısmen yok etmek için yapılan eylem.”

Yahudiler ikinci dünya savaşında Hitlerin Nazi Almanya’sı tarafından soykırıma tabi tutulmuştu. Savaşın ardından İsrail devleti kuruldu. Görünen o ki; Siyonist yöneticiler Nazilerden soykırım virüsünü kapmışlar.