Yerel seçim tarihi yaklaştıkça, ‘Bakanlar’ın yolu Bursa’ya sık düşmeye başladı. Bu gelişleri yadırgayan muhalefet ve safları, tepkisel düşüncede taşıyorlar.

Bursa’ya;

Ne yaptığı ve ne yapacağı çok konuşulan ve çok tartışılan; Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’dır.

‘Bakan’ olanlar…

Tabii ki;

Bu kenti düşünsünler, gelsinler.

İstanbul’a kafa yorarlarken…

Bir başka büyük ve önemli il olan Bursa’da geciken projelerin başına gelsinler ve kafa yorsunlar, beklenen projeleri de kucaklasınlar.

‘Bakanlar’ Bursa’ya geldikçe;

siyasal muhalefet ve saf tutanları arasında, “Bakanlar’ın buralarda ne işleri var?” ve “Devleti yönetsinler!” söylemleri dolaşıyor, mesajlarını alıyoruz.

Dün…

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu da ve üstelik belirli bir aradan sonra Bursa’ya tekrar geldi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin doğrudan ve dolaylı içerisinde yer aldığı ulaşım projeleri başta olmak üzere, durakları vardı.

Mudanya Caddesi’nde;

BursaRay’ı Bursa Şehir Hastanesi’ne bağlayacak ilave hattın zeminde tek olacak Balat istasyonu ve test sürüşlerinin temeline katıldı.

Hızlı Tren’in çok merak edilen ve tartışılan gidişatına ilişkin olarak, çifte projenin son durumu de ele alındı.
Çözüm yolunda…

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı sürecin ardından, trafiğe başka yeni çözümlerin de töreni yapıldı.

Nilüfer’de;

Standartları yükseltilen, bulvar niteliğine Çalı Yolu yeniden doğarken, Hasanağa bağlantı yolunun da, tamamlanmasıyla törene alındı.

Ardından…

İznik’e giden Bakan Uraloğlu, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin iftarında katılırken, böylece halkın arasına da karışmış oldu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın yerel seçim sathı mahallinde, yeni dönemle de hizmet edebilme mücadelesine güç verdi.

Bu yıl…

İlçesi;
UNESO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınacak İznik Belediye Başkanı Mehmet Kağan Usta da, yalnız bırakılmamıştı.

Turizm gündemiyle;

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin restore ettiği Roma Tiyatrosu ile İznik Kalesi’nin Yenişehir ve İstanbul Kapıları’nın törenlerine de katıldı; Bakan

Ortak;

Siyaset, hizmet davası meselesi!

Böyle gün yaşanırken…

Ana muhalefette;

Adeta…

‘Eş Genel Başkan’ gibi;

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, hükümete ve yönetenlere kafa yoruyorlar.

Bursa’ya,

‘Bakanlar’ın sık gelmesini yadırgayan ve eleştiren muhalefet, kendi tarafında ise İmamoğlu’nun siyasi parti lideri ve genel başkanı gibi davranmasına kafa yormalı, düşünmelidir.

Dahası…

İçerisi karışık, yerel seçimler sonrası içerisinden yeni bir siyasi partinin türemesi dahi söz konusu olan muhalefet, Bursa’ya gelen ‘Bakanlar’a kulp takan siyasal anlayıştan kaçınmalıdır.

2019’deki yerel seçimlerde;

Kentinin adayı Mustafa Bozbey’i yalnız bırakarak, Ekrem İmamoğlu ve oradaki il başkanı için koşan dönemin il başkanı ve milletvekillerinin siyasi partisi, zaten hiç konuşmamalıdır.

Yine…

Hatırlatalım;

Bursa ve Bursaspor’u ‘Amedspor’ maçlarıyla adeta yalnız bırakarak, Güneydoğu tribünlerine oynayan milletvekilliğiyle de tuz biber ekilmişti.

Şayet…

İstanbul’un adayı için aynı masada kolları sıvayan aynı ‘Bakan’, dün Bursa’ya da gelmiş ise, böyle gelişleri eleştirmek neden?