Suvat: Dere kenarlarında hayvanların su içmelerine el verişli yer. Olarak tarif edilir.

Başlıktaki atasözü: TDK sözlüğünde: “Alçak ve aşağılık kişiler, birbirlerini kendi gibilerin toplandığı yerde bulurlar.” Olarak açıklanır.

 İsrail Gazze’de soykırım yapıyor, ABD ve Avrupa niçin susuyor? Susarlar çünkü Gazze onların bugün toplandığı “Suvat”tır

İngiltere’den Amerika’ya, Fransa, İspanya, Hollanda Belçika, İtalya hangisine bakarsanız bakın; kanlı ve vahşi bir geçmiş görürsünüz. 5 Ağustos 1945'te Fransız işgal kuvvetleri, Cezayir halkına saldırıp bir günde 45 bin kişiyi şehit etti. 1 Kasım 1954-19 Mart 1962 arası, Cezayir’in bağımsızlık mücadelesinde Fransa, 1,5 milyon Cezayirli Müslüman şehit etmiştir. O sırada Cezayir nüfusu en yüksek tahminlere göre 7 ila10 milyon civarındaydı. Yani Fransa ülke nüfusunun % 15'ini katletmiştir.

Afrika kıtasının vampiri Fransa 1994’te de Ruanda’da Hutu’lara destek verip 800 bini aşkın Tutsi’nin katlinden direkt sorumludur. Hutu milisleri, neredeyse ellerine geçen her aletle, balta, bıçak, satır, taş vb ile Tutsileri öldürüyorlardı. Parası olan Tutsiler (çabuk ölmek için) kurşun parası veriyor, uzun süre acı çekmeyecek ölüm şeklini satın alıyordu. Parası olmayanlar ise en acımasız şekilde öldürülüyordu. Kilisede rahipler, hastanede doktorlar, ellerindeki Tutsileri cellâtlarına teslim ediyorlardı. Bütün bunlar 100 gün içinde yaşanmıştı. Asıl iğrenç olanı ise dönemin Fransa Başkanı sosyalist Mitterand’ın "O ülkelerde bir soykırım yaşanması o kadar da önemli bir şey değil" beyanatıdır. Bu beyanat ölümünden iki sene sonra Le Figaro’da 12 Ocak 1998 tarihinde yayınlanmıştır. Bugünkü başkan Macron 2021 Ruanda ziyaretinde yaşananlardan sorumlu olduklarını itiraf etmiştir.

Aynı Fransa 1917'de Çad 'da ülkenin her yerinden İslâm âlimlerini “konferans” bahanesiyle davet etmiş. Gelen 400 İslam âlimini Fransız cellâtlar vahşice katletmiştir. Fransa; daha dün korona aşısı için “aşının Afrikalılar üzerinde denenmesini” öneren düşünce fahişesi, ahlâk yoksunlarının var olduğu bir ülkedir.

ABD ikinci dünya savaşında Hiroşima ve Nagazaki’ye atom bombası attı. Japon

Yetkililer “atılan bombalar nedeniyle, ilk anda ölenlerle birlikte 500 bin kişi ölmüş, ölenlerin büyük çoğunluğu sivillerdi” açıklamasını yapmıştır.

Belçika, Kongo’yu sömürgeleştirdiği 15 yılda tam 10 milyon insan öldürdü.

Almanya, Hitler liderliğindeki Nazi Almanya’sı, tahmini 6 milyon Yahudi’yi sistemli bir şekilde son derece vahşi yöntemlerle öldürdü. ( 6 milyon sayısı için Yahudi şişirmesi diyenlerin var olduğunu belirtelim. Hatta o dönemde Avrupa’nın tamamında 3 milyon civarında Yahudi olduğunu iddia ederler) Rakamlar tartışıladursun Almanların Yahudi soykırımı yaptığı inkâr edilemez bir gerçektir. Naziler o dönemde sadece Yahudileri değil,” eşcinselleri, Afrika kökenli Almanları, engellileri, romanları (Çingeneleri),  Yehova şahitlerini ve önemli sayıda muhalifleri, Polonya ve Rus kökenli Slavları kamplarda katletmiştir” Bu soykırımları yapan Almanya ve Ruanda’da soykırım sorumlusu Fransa bugün Gazze’de soykırım yapan İsrail’i destekliyor.

Hem de ne destek Avrupa yayın kurumu Euronews haberi "Almanya'nın İsrail'e silah satışı 10 kat arttı" başlığını taşıyor. Satışın çoğu da 7 Ekim sonrası onaylıdır.

Avrupa’nın göbeğinde, dünyanın gözü önünde Bosna’da Müslüman Boşnaklara karşı soykırım uygulandı. Amerika ve Avrupa seyirci kaldı. Bir Bosna ziyaretinde dinledim. Ne zaman ki Müslümanlar Sırpları bozguna uğrattı, Sırplar Bosna topraklarını kaçarak terk etmeye başladılar. Aliya İzzet Begoviç ABD (Clinton) tarafından tehdit edilmiş, durması istenmiştir. Boşnak komutanlar 24 saat içinde Bosna’da bir tane bile Sırp kalmayacak diye Aliya’ya yalvarmışlar ama NATO kuvvetlerinin bombalama tehdidi bugünkü durumu kabule mecbur etmiştir.

 1800'lerin sonu ve 1900'lerin ortalarına kadar Avrupa'da ve Amerika'da dünyanın dört bir yanından getirilen yerliler "insanat bahçesi" adı verilen yerlerde kafeslere konulup "hayvan" gibi sergileniyordu.

Yıl 1897 Belçika kralı Başkent Brüksel’in doğusunda bir “insan hayvanat bahçesi” kurdurur. Yaklaşık 260 Kongolu bu bahçeye taşındı. En az 1,3 milyon Belçikalının bu insan hayvanat bahçesini ziyaret ettiği, birçok kaynakta geçer. Yıl 1958 Belçika Brüksel de dünya fuarında Senegalli köylüler hayvan gibi teşhir edilmiştir.

Bu ülkelerin dünyaya insan hakları konusunda, özgürlükler konusunda söz etmesi komik olmuyor mu? Hadi bunlar geçen asırda oldu diyelim. Bugün Gazze’de olanlar için neden kör ve sağırlar. Çünkü batının mayası bozuktur, sütü bozuktur. 

 Aliya İzeetbegoviç şu tespiti yapar  “Batı hiçbir zaman uygar (medeni) olmamıştır bugünkü refahı, devam ede gelen sömürgeciliği; döktüğü kan, akıttığı gözyaşı ve çektirdiği acılar üzerine kuruludur" .

Çağdaş eşkıyalığın hüküm sürdüğü dünya düzeninde, Güney Afrika Cumhuriyeti Gazze Şeridi'nde soykırım işlediği suçlamasıyla İsrail aleyhinde BM’nin yargı organı Uluslararası Adalet Divanında dava açtı. Dokuz konuda tedbir istendi (Gazze’de askeri operasyonların durdurulması, soykırımın önlenmesi vb)

Davada yüzde 100 İsrail aleyhine karar verilse, kararın infazı nasıl olur? İşin doğrusu İsrail’in gidip savunma yapması beni işkillendirdi diyordum ki; milenyum Hitler’i Netenyahu Lahey dâhil kimsenin kendilerini durduramayacağını söyledi.”

BM, Adalet Divanından çıkan kararı onaylasa bile, uygulama (İnfaz) için İsrail’e karşı kullanabileceği bir askeri güç gereklidir.

Böyle bir güç bulunabilir mi?

İsrail Adalet Divanının tedbir kararlarına uymazsa; BM güvenlik konseyine başvuru yapılabilir. Burada da ABD kararı veto edebilir.

Güvenlik Konseyinden bir şey çıkmazsa, BM genel kuruluna gidilir Orada da ABD vetosu gündemdedir.

İyi de hiçbir şey yapılamaz mı? İsrail olunca yapılamıyor. Türkiye, İran, Irak, Pakistan gibi ülkeler olsa; BM askeri gücü hemen bulur, cezayı da infaz ederdi.

İsrail'e ne yapılabilir? Hava sahası ve liman kısıtlamaları getirilebilir. İsrail pasaportlarını kabul etmeme, banka işlemlerini durdurma gibi çeşitli abluka ve ambargo yöntemleri uygulanabilir. (kulak çekme) Bütün bunlar bile ülkelerin kesin kararlılığı ile gerçekleşebilir. Yarın Mossad ajanlarının şantaj dosyaları ile tehdit edeceği ülkelerin liderleri bu kararlılığı gösteremez.

Özetlersek; bu sistemi biz kurmadık. Bu sistemi onlar kurdular. Bu sistemde;

Kimleri kimlere, şikâyet etsek, Yalandan bir haber, sallar sadece
Bir birini tanır, her adi köpek, İt iti ısırmaz, yalar sadece.

Onu suçüstünde avlasa bile, Savunacak bir şeyi, kalmasa bile
Gösteriş yapar o, havlasa bile, İt iti ısırmaz, yalar sadece.

(Seçkin Erdoğan şiiri).