31 Mart 2024 seçimleri öncesinde Bursa’da sadece 3 tane ilçe CHP’li belediye ile yönetiliyordu. Seçim sonrasında bu 3 belediyeye Bursa Büyükşehir Belediyesi, Osmangazi Belediyesi, Mustafakemalpaşa Belediyesi ve Harmancık Belediyesi de eklenince şehirde sürpriz gelişme yaşanmış oldu.

Bursa’da uzun süreden sonra böyle bir gelişme yaşandığı için başkanlar doğal olarak halkın kendilerine olan güvenini boşa çıkarmamak için ellerinden geleni yapıyor.

***

Şükrü Deviren Gemlik’i Uğur Sertaslan’dan devraldığı günden bugüne kadar Gemlik için yoğun bir çalışma içerisinde…

Bazı örnek hareketleri de dikkatimi çekmedi değil…

Mazbatasını aldıktan sonra tebrik ziyaretlerinde çiçek kabul etmeyeceğini, onun yerine erzak kolisi kabul edeceğini ifade ederek ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım etmişti.

Son olarak Gemlik Belediyesi’nin makam kapısını da sökmüştü ve “Vatandaş gelip; içeride ne oluyor, başkan içeride mi diye bakmayacak” demişti.

Bunlar gerçekten güzel davranışlar…

Hafta sonları Gemlik’e gittiğimde de Şükrü başkanı sahada görüyorum.

Geçen hafta sonu da BURFAŞ Atatepe Sosyal Tesisleri’ndeydim. Şükrü Başkanı görünce selam vermek için yanına gittim.

Biz gazeteciler özellikle başkanların ağızlarından çıkan her cümleye dikkat ederiz ve bunu haberci refleksimizden kaynaklı olarak yazımıza dökmek isteriz.

Muhabbet sırasında Şükrü Başkan’ın BURFAŞ’a ait Atatepe Sosyal Tesisleri’nin Gemlik Belediyesi’ne tahsis edilmesi konuşunda uğraş sarf ettiklerini öğrendim.

Bizden de bu konuyu gündeme getirmemiz konusunda destek istedi.

Daha önce Bursa Büyükşehir Belediye Meclis kararıyla Balıkpazarı Hamamı olarak bilinen Balıkpazarı Kültür Merkezi ve Küçükkumla Arap Hamamı Gemlik Belediyesi’ne tahsis edilmişti.

Umarız Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde buna yönelik bir karar çıkar.

Halkla iç içe olan başkanların çoğalması dileğiyle…

Sağlıcakla kalın.