Efendim herkese sendromsuz Pazartesiler, hafta başından Günaydınlar…

Gündemimiz belli. Ama benim konum bu değil. Hiç olmadı.

Bugüne kadar siyasetin ‘’S’sini yazmadım bilirsiniz. Yazmayacağım da…

Sevmem de… Ama biraz havadan sudan konuşalım 😊

Hep insanlığa doğrudur yolum… Gözüm, kulağım.

Derdim, imanım. İyi insan olma yolunda destek olurum, insanlık için atılan her adıma.

İnsandır çünkü aslolan.

Bu, yapılan ya da kötü yapılan her şey insanın daha iyi olması için değil midir? O yüzden sonsuz bir saygı duyarım ama konuşmam siyaset, din, takım, tarikat. Konuşmaya çalışanı da sevmem 😊

Yüzü gülen insanlarla, mutlu olmuş bir çocukla, güzelleşen havalarla ilgileniyorum😉

Yıllardır şunu diyoruz. Bir kara bulut var üzerimizde. Sebebi belirsiz… Acılar, yalnızlıklar, kaygılar. Ülkemde 2 kişiden biri kaygı bozukluğu yaşıyor. Tamam dünyada da benzer durum. Ama biz şanslıydık. Bizim kültürümüz, bizim aile bağlarımız, bizi bu yozlaşmış çürümüşlükten hep korumuştu. Ya şimdi? Derinden yozlaşan ve çürüyen birçok şeye şahit olunca biz de olmaya başladık panik atak, anksiyete vb. … Hatta ‘’kanser’’ dediğimiz hücre bozukluğu. Hücre hastalanması. Kendini bilmez ve hasta bir hücrenin giderek çoğalması. Durmaması durdurulmaması.

Hava güzelse, ekonomik sıkıntılarınız ve belirsizliğiniz yoksa, her an bir AVM de veya toplu alanda bomba patlama korkusu, her an bir iç karışıklık tehdidi, fütursuzca alınan bir karar yüzünden maddi manevi zarar görme ihtimaliniz yoksa, neden korkar insan? Neden panik olur neden anksiyete olur?

İnsan güvendeyse iyi olur dostlarım.

Kara bulut dediğimiz budur. Bizlere, bütün insanlığa aklını yedirtmiş gibi davrandırtan, robotlaştıran, susturan ama avazı çıktığınca anlamsızca bağırtan budur.  Bu nesli çürüten, üstüne toprak atan budur.

Korku ve tedirginlik hem insanı hem de insan topluluklarını tüketir. Aydınlık gülümsemelere, umutlu yarınlara, hayal etmeye ihtiyacımız var.  Tükenmiş olanları bırakıp tükenmemiş olanlara yönelmeye, ölen çiçeklerimizi bırakıp hala yaşayanları yeşertmeye başlamalıyız.

Güneş öyle bir doğsun ki üzerimize harika bir bahar ve sonsuz bir yaz getirsin. Güvenin ve rahatlığın damarlarımızda kol gezdiği, aldığımız nefesin en derinlerimize indiği keyif dolu günler diliyorum hepinize, her birinize.

Sevgilerimle…