Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey seçildikten sonra gündemden düşmedi. Belediye içerisindeki yapılanmada aldığı bazı kararla öncelikle sol tandanslı medya tarafından eleştirildi. Hal bu ki AKP döneminde yapılan onlarca yandaş atama medya tarafından bu kadar gündeme taşınmadı. Ne diyelim sol kesimin de huyu bu. Eğer bir şey yanlışsa kim olursa olsun gözünün yaşına bakmaz. Neyse geçelim konumuzu Büyükşehir Belediyesi’nin yönetim katında yeni bir isim dada göreve başladı.

 Ataması yapılan kişi Destek Hizmetler Daire Başkanı. Belediyenin en önemli birimlerinden biri olan Destek Hizmetleri’nin başına belki de en doğru atama yapıldı. Yeni daire başkanı Bursa doğumlu ve Bursa Erkek Lisesi mezunu. Yıldız Üniversitesi Kocaeli Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun ve İşletme Bölümü yüksek lisanslı. 1995 yılında Bursa Büyükşehir Belediyesinde Mühendis kadrosunda o zaman ki adıyla Makine Bakım Onarım Daire Başkanlığında şu an ise Destek Hizmetler Daire Başkanlığı olarak geçen birimde göreve başlıyor.

Bu güne kadar işletme şefliğinin tüm birimlerinin kuruluşlarında görev almış yani yapıyı ve işleyişi bilen bir kişi. Geçmişte çeşitli birimler de yöneticilik yapan yeni Destek Hizmetleri Daire Başkanı’nı aslında birçok Bursalı tanıyor.  Daha önce Teleferik İşletme Müdürü ve Makina İşletme Şube Müdürü olarak görev yapan Mehmet Arslan Gürsoy şimdi de Destek Hizmetleri Daire Başkanı olarak atandı. Liyakat, tecrübe, bilgi birikim ne ararsanız Gürsoy’da mevcut. Mustafa Bozbey’e zarar vermek adına bakalım bu atamaya birileri nasıl bir kılıf uyduracak.

*****

Başkan Aydın “Hazıra konduk”

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın dün basın mensuplarının karşısına çıkarak bu güne kadar yaptıklarını anlattı. Aydın’ın ifadelerinden anlıyoruz ki Osmangazi’de bundan sonra halkçı anlayış hakim olacak. Seçim çalışmalarında verdiği sözleri tek tek tuttuğunu ifade eden Erkan Aydın’ın en can alıcı projesi şüphesiz ki “Halk Lokantası” idi. Bunun için Osmangazi Meydanı projesinde yer alan bir dükkanı tahsis eden Aydın konuşmasında; “ Burası zaten yapılmıştı. 1 Haziran’da geçici kabul yapılarak binayı teslim alacağız. Yani hazıra konduk. Ve 4 Haziran’da da Halk Lokantası’nı açacağız” dedi.

Erkan Aydın her ne kadar “hazıra konduk” dese de o işler öyle kolayca yürümüyor. Göreve gelir gelmez hızla çalışmaya başlayan Aydın aslında söz verdiği tüm projelerin gerçekleşeceğini şimdiden belli ediyor. Belediyenin asli görevleri malum, lakin Aydın ve ekibinin bu dönem daha halka dönük ve vatandaşların faydalanacağı hizmetler yapacağı aşikar.

Mehmet Aslan Gürsoy