AK Parti’nin Nilüfer’de yerel iktidarı isteyen hırs ve eylem planı, dikkati çekiyor.  Ve Nitekim CHP’nin adayı, rakibinin sloganına yeni sloganla karşılık verirken, kendisine yanıt da gecikmedi.

Bursa’nın 3.büyük ilçesinde;

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ‘Kongre ve Kültür Merkezi’nden ‘Batı Spor Kompleksi’ ve ‘Kent Parkları’na kadar, talip olduğu yeni döneme vadeli, somut projelerle sahaya çıktı.

Hükümetteki siyasi partinin Nilüfer’deki belediye başkan adayı Celil Çolak da, çifte iktidar gücünü de ortaya koyuyor ve merkezden kırsala dolaşıyor.

Yönetme adaylığıyla;

Çelik, ‘Değiştir Nilüfer’ sloganını kapağına koymakla beraber, böyle etiketlemeyle sosyal medyada da paylaşım ve reklamlara girmiş bulunuyor.

Üstelik…

Bu hafta;

Şehir gazetesinden Alpaslan Yıldız’ın röportaj daveti için de Nilüfer Belediyesi’nin önünü adres veren Çolak, Nilüfer halkına ‘Değiştir’ mesajına açıklık getiren sözleri not ettiriyordu.

Sandığa sayılı günler kala…

CHP’nin Nilüfer adayı Şadi Özdemir de, güçlü iddiasını ve ilçe halkına olan güveni gösterme gayesiyle rakibinin sloganını hedef alan adım attı.

…Ve!

Çolak’ın “Değiştir Nilüfer” demesine, Özdemir de, yine aynı yöntemle “Bazı şeyler değişmez” sloganıyla karşılık veriyor.

İlçede;

Meydanlardan caddelere, dev reklam panolarıyla AK Parti ve adayına cevap veren Özdemir, söylemine açıklık da getiriyor.

En başta;

Özdemir, CHP’nin kendisiyle yönetimi sürdüreceğini ima etmek için “Gülümseyen Yüzler’in değişemeyeceği” mesajı veriliyor.

Ardından…

CHP ve belediyeciliğinin söylemlerinden olarak, ‘Dayanışma’, ‘Kültürel Yaşam’ ve ‘Çok Seslilik’ ifadeleri vurgulanıyor.

Bu adıma karşılık…

Çelik Çolak’ın da boş durmadığı ve üstelik ‘ağır kaçan’ üslupla Özdemir’e cevap verdiği, kamuoyuna yansıdı.

Sosyal medya aracılığıyla;

Özdemir’e cevap veren ve ilçe halkını uyaran Çolak, “Bazı şeyler değişmezmiş” deyip, tebessüm ediyor.

Ardından…

Nilüfer’de;

CHP’nin belediyeciliği için “Değişmeyenler: Adam Kayırma, Yeşil Alanların Katli, Rant ve Rüşvet. Değişime Direnmek, Gelişime Engel Olmaktır” diyor.

Son sözüyle;

Çolak, Nilüfer’deki yerel iktidarın 31 Mart’ta el değiştireceği iddiasıyla “Değişim iyidir. Böyle gelmiş böyle gitmeyecek” ifadesini kullanıyor.

Bursa’da, çok ilginç bir yerel seçim dönemi yaşıyor.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın da, Nilüfer’de mesafe alması beklenirken, ilçede sürpriz sonuç olasılıkları da konuşuluyor.

CHP’nin belediyeciliğine karşı…

Aktaş’ın, Nilüfer’e en fazla ayak basan, eleştirel ve yüksek sesli konuşan, projeler vaat eden büyükşehir belediye başkanı ve adayı olduğunu belirtelim.

Nilüfer’den söz açılmışken…

Başkan Aktaş ile milletvekili Mustafa Varank’ın da katılımıyla Nilüfer Odunluk’ta halkla düzenlenen ‘Gece Döneri’ buluşmasında, 5 bin porsiyon ekmek arası döner ikramı yapıldığı öğrenildi.

CHP’ye dolaylı destek iddialarıyla anılan DEM Parti’nin, aksine Bursa’da il geneliyle ‘Kendi adaylarına oy verilmesi’ için Kürt kökenli seçmenlere çağrıda bulunacağına ilişkin duyumlar alınıyor.