Yeni yerel seçimlerle belediyelerin ne kadar çok önemli ve çok işlevsel bir devlet kurumu oldukları, daha iyi görülüyor ve anlaşılıyor. Bursaspor tarafından yapılan son açıklama dahi, gelinen noktayı gösteriyor.

Sosyal medya aracılığıyla;

Bursaspor Kulübü’nün paylaşımında, “Kulübümüze son dönemdeki maddi manevi katkılarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a teşekkürlerimizi sunuyoruz.” deniliyor.

Aynı cümlelerle;

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a da teşekkür edilirken, destek için elini uzatan belediyeciliğin Bursaspor için de önemi ortada bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde;

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden 3 milyon TL, Osmangazi Belediyesi ve Yıldırım Belediyesi’nden de 1’e milyon TL destek verilmişti.

Bu açıklama…

İhracatıyla övünen;

Üretim ve istihdam için devletten ve dolayısıyla halk vergisiyle milyarlarca liralık teşvik; destek alan sanayi kimliği için ibretliktir.

Ekonomi gündemiyle…

Gencinden yaşlısına;
Güçlü hizmet ve ekonomi desteği vermeye başlayan belediyeciliğe, bazı çevre ve odaklarca Bursaspor kisvesiyle davranıldığı, zaten tartışılıyor.

Kentin bakir arazilerini imara, sanayiye açtırma refleksinden ödün vermeyen bir sanayi kimliği, devletin desteğiyle de fabrikalar kuruyor, üretim artırıyor ve emek istihdamının maliyetinde kolaylık ediniyor.

Böyle gerçekle;

Bursaspor’un, aslolan güçlü bir sanayi kenti kimliğinden karşılık görme hakkı ve beklentisi var.

Bu işler…

Parmak hesabıyla alınan formalarla zaten hiç olmaz, ekonomide güç ve kimlikten söz edilen Bursa, sermayeden ortaya koyar.

Bursa’nın yerelinden…

Bir süt ürünleri firmasınca stadyuma isim sponsoru olunması, kilo bazında değeri yüksek ihracattan da söz eden sanayi kimliğiyle çelişiyor.

Bu işler…

Muhalefeten;

Kaşkol takmak, futbolculara baklava götürmek, protokol ve loca konukluğuyla izlemek, selfie çekmekle olmuyor.

Tribünlerde, ekranda…

3 Büyükler’de;

Milyon Euro’luk futbolcularla heyecan yaşanırken ve şampiyonluk istenirken, Bursaspor için belediyeciliği ‘kurtarıcı görmek ve sorumlu tutmak’, yanlış bir düşüncedir.

Ekonomi gündemiyle;

Belediyeciliğin önemi arttı, işlevi güçlendi.

…Ve!

Belediyeler, gencinden yaşlısına kadar mali destek veriyorlar ve farklı tür ve başlıklarla güçlendiriliyor.

Bayram öncesiyle…

1 örnek verelim;

Bursa Büyükşehir Belediyesi, 50 bin emeklinin her birine 1.500 TL bir tutarla toplamda 75 milyon TL ödeme yapıldı.

BTSO ortaya çıkmalı!

Togg’la görüştüler mi;
“Bursaspor’a sponsor olun!” diye!

Bir OSB…

Bulvara; ‘Türkiye Cumhuriyeti’nin 100.Yıldönümü’ totemi yapmış, ama kentinin takımı böyle yılda bir alt kümeye daha düşmüş.