HABER MERKEZİ

Bursa Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz 31 Mart Yerel Seçimleri'nde partisi Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) aday gösterilmedi. Yeni aday Deniz Dalgıç'ın açıklanmasının ardından Türkyılmaz'dan sert bir açıklama geldi.

Türkyılmaz, "Henüz son söz söylenmedi" başlığıyla sosyal medya hesabından sitem dolu bir paylaşım yaptı. Türkyılmaz'ın "Mudanya'nın ve Mudanyalı hemşehrilerimin hakkını koruma mücadelem devam edecektir. Önümüzde kazanmamız gereken bir seçim var. Bunun için yine hep birlikte daha çok çalışacağız." sözleri 'Bağımsız aday mı olacak?' sorusunu akıllara getirdi.

Başkan Alinur Aktaş: Yaptıkları sadece bol bol cilalı reklamlar Başkan Alinur Aktaş: Yaptıkları sadece bol bol cilalı reklamlar

7578578

"Haramiler, hırsızlar, vurguncular, çıkarcılar hevesiniz kursağınızda kalacak" şeklinde açıklama yapan Türkyılmaz'ın paylaşımının tamamı şu şekilde:

HENÜZ SON SÖZ SÖYLENMEDİ

Göreve geldiğimde söz vermiş, “Halkın malı halkın olacak” demiştim. Yaklaşık 10 yıldır ilk günkü heyecanla Mudanyamız için çalıştık. Temiz, dürüst, adaletli, ahlaklı belediyeciliğin nasıl yapılacağını gösterdik. Hiç kimsenin başını öne eğdirmedik. Kimseyi parti ayrımı yapmadan ötekileştirmedik. Mudanya’da kamuya ait tüm alanları, Mudanyalı hemşehrilerimin tamamına hizmet eder hale getirdik. Paylaşmanın ve dayanışmanın kenti Mudanya’da hiç kimse kimsesiz kalmıyor, hiçbir çocuk yatağına aç girmiyor.

Evde sağlık hizmetinden anne ve bebek sağlığına, hasta nakillerinden diyetisyen ve psikolog hizmetine, eğitim desteklerinden yakacak yardımlarına, gece gündüz, 7/24 Mudanyalı hemşehrilerimin yanında olduk. Sponsor kullanmadan, tek bir kuruş borçlanmadan, bir kuruşluk işi bir kuruşa yaparak, alın terimizle çalışarak, Mudanya’da ilkleri gerçekleştirdik. Bugün; hesap verebilen, kaynaklarını etkin kullanan, ürettiğini halkıyla paylaşan, tertemiz bir yönetim anlayışıyla adil, tarafsız, mutlu bir dünya olan Mudanya’yı yaratmış olmanın gururunu yaşıyoruz.

Mudanya sevdasıyla çıktığımız bu yolda geriye dönüp baktığımızda, halkımıza verdiğimiz sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Mudanya'nın ve Mudanyalı hemşehrilerimin hakkını koruma mücadelem devam edecektir. Önümüzde kazanmamız gereken bir seçim var. Bunun için yine hep birlikte daha çok çalışacağız. Haramiler, hırsızlar, vurguncular, çıkarcılar hevesiniz kursağınızda kalacak. Mudanya emin ellerde olmaya devam edecek. Atatürk ve Cumhuriyet ilkeleri ışığında mücadelemiz sürecek. Mudanya, Mudanya’da yaşayan tüm hemşehrilerimizindir. Kararı Mudanya verecektir. Sevgi ve saygılarımla.