Kabine toplantısı salı günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında Beştepe'de toplanacak. Gündemde iç ve dış gelişmeler var.

EMEKLİ İKRAMİYELERİ NE ZAMAN YATIRILACAK?

Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılacak mı? Emeklilerin bayram ikramiyeleri ne zaman yatırılacak? 

Öncelikle Kurban Bayramı süresi ve bayram ikramiyelerinin ne zaman yatırılacağı soruları yanıt bulacak. Turizmcilerden gelen talepleri de göz önünde bulunduran kabine üyelerinin tatili 9 güne çıkarması bekleniyor. Ayrıca toplantıda köprü ve otoyolların bayram boyunca ücretsiz olmasına ilişkin kararlar alınacak.

TERÖRLE MÜCADELE

Terörle mücadele operasyonların bir diğer önemli başlıkları arasında Irak merkezi yönetimiyle birlikte yapılması planlanan operasyon başta olmak üzere sınır ötesi operasyonlarda son durum değerlendirilecek.

Dünya basını Arda Güler'i yere göğe sığdıramadı Dünya basını Arda Güler'i yere göğe sığdıramadı

PKK/YPG'nin 11 Haziran'da Suriye'nin kuzeyinde yerel seçim yapma girişimi de masada olacak. Türkiye bir kez daha, Suriye'de bir oldubittiye izin vermeyeceğini vurgulayacak.

İsrail'in Gazze ve Refah'a yönelik insanlık dışı saldırıları da başta olmak üzere dış meseleler ve Türkiye'nin diplomasi trafiği de kabine toplantısının önemli başlıkları arasında.

ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU VE 9. YARGI PAKETİ

9. Yargı paketi, eğitimde şiddetin önlenmesi ve sokak köpekleriyle ilgili çalışmalar konusunda da kabine üyeleri, meclis tatile girmeden önce yasalaştırılması planlanan düzenlemeleri ele alacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantı sonrası alınan kararları kamuoyu ile paylaşacak.