İçerisinde 13 göçmenin bulunduğu bot Çeşme - Alaçatı - Kleopatra Koyu'ndan denize açıldıktan kısa bir süre sonra fırtına sebebiyle battı. Olayın ihbar edilmesinin üzerine Çeşme Sahil Güvenlik ekipleri bölgede arama kurtarma çalışmaları başlattı.

AW075933_01

Bursa'da 6 kişinin öldüğü sahte içki davasında karar Bursa'da 6 kişinin öldüğü sahte içki davasında karar

Havadan ve denizden yürütülen çalışmalarda ilk olarak 2 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Devam eden arama kurtarma faaliyetleri sonucu denizde 3 kişinin daha cenazesine ulaşıldı. Olayla ilgili başlatılan soruşturma çerçevesinde organizatör olduğu değerlendirilen 2 şüpheli gözaltına alındı.

AW075466_02

Ölü sayısı 6’ya yükseldi ve 2 şüpheli tutuklandı

Öte yandan bugün de süren arama kurtarma çalışmalarında bir göçmenin daha cansız bedenine ulaşıldı. Meydana gelen faciada ölü sayısı 6’ya yükselirken gözaltına alınan 2 şüphelinin jandarmadaki işlemleri tamamlandı.

AW076615_01

Yasa dışı çıkış - göçmen kaçakçılığı olayının kamera görüntüleri ile tespit edildiği öğrenilirken şüpheliler işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Kayıp olduğu değerlendirilen bir göçmenin daha arama çalışmaları sürüyor.