Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İspanya ile ticaretin geliştirilmesi mesajı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İspanya ile ticaretin geliştirilmesi mesajı

İsrail  katliamına devam ederken dünya sessiz kalmayı sürdürüyor. Özellikle savaştan kaçan sivilleri hedef alan İsrail, Gazze Şeridi’nde 234 gündür katliam gerçekleştiriyor. İsrail ordusunun dün akşam sivillerin sığındığı Refah kentindeki çadır kampa düzenlediği saldırıda bilanço artıyor. Tal Al-Sultan Kampı’ndaki saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 40’a yükseldi.

Filistin Kızılayı (PRCS), çadırlardaki insanların birçoğunun “canlı canlı yakıldığını” aktarırken, bölgedeki hastanelerin İsrail’in sağlık sistemini kasıtlı olarak yok etmesi nedeniyle yeterli hizmet veremediğini bildirdi.

Yerel kaynaklar, çadır kampa en az 8 füzenin isabet ettiğini belirtti.

DAHA ÖNCE KULLANILMADI

Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Sağlık Bakanlığı, tarihte daha önce hiç bu kadar çok katliam aracının bir araya getirilip dünyanın gözü önünde kullanılmadığını, Gazze'de şu anda olduğu gibi halkın su, gıda, ilaç, elektrik ve yakıttan mahrum bırakıldığını, altyapının çökertildiğini, tüm kurumların tahrip edildiğini, sanitasyonun bozulduğunu, salgın hastalıkların yayıldığını, sağlık sisteminin çökertildiğini, kuşatmanın uygulandığını, geçişlerin kapatıldığını ve tıbbi malzeme ile heyetlerin girişinin engellendiğini doğrulamaktadır” ifadeleri kullanıldı.