Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Bursa’da AK Parti’nin İlçe Belediye Başkan Adaylarını kamuoyuna açıklayacak. TOFAŞ Spor Salonu’ndaki aday tanıtım toplantısı saat 14.00’te başlayacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın adını 7 Ocak’ta yeni dönemin Büyükşehir adayı olarak açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün de ismi kesinleşen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın elini dördüncü dönemin adaylığı için kaldıracak.

 Erdoğan’ın Osmangazi’nin yanı sıra; Yıldırım, Gürsu, Kestel, İnegöl, İznik, Orhangazi ve Harmancık’ın mevcut belediye başkanlarıyla ‘yola devam ediyoruz’ demesi beklenirken, belirlenen diğer ilçelerin adaylarını da açıklayacak.

Erdoğan, tanıtımının ardından saat 17:00'de Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle bir araya gelecek. Bursa’ya özel önem veren Erdoğan’ın kentten vereceği mesajlar merakla bekleniyor.

BURSA TRAFİĞİNE CUMHURBAŞKANI DÜZENLEMESİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugünkü Bursa programı öncesi Bursa İl Emniyet Müdürlüğü geçiş güzergahı üzerindeki yollarda trafik düzenlemesi yaptı.

Düzenlemeye göre, Cumhuriyet Mahallesi Gazi Caddesi’nin Güven Sokak kavşağından Podyumpark istikameti her iki yönde, Nilüfer Hatun Caddesi Podyumpark kavşağından Fatih Sultan Mehmet Bulvarına kadar olan güzergah her iki istikamette, Nilüfer Hatun Caddesi Uludağ Sokak ile Podyumpark arası, TOFAŞ Spor Salonu çevresinde bulunan tüm cadde ve sokaklar, Işıktepe Caddesi üzeri Fethiye Mezarlığı ile Podyumpark arası, Ata Bulvarı Gümrük kavşağı ile Fatih Sokak ve Turan Sokak istikametinden Fethiye Mezarlığı’na kadar olan yollar saat sabah 08.00 den etkinlik sonuna kadar araç trafiğine kapatılacağı, sürücülerin alternatif olarak Sanayi Caddesi - İzmiryolu Caddesi - Tuna Caddesi - Ata Bulvarı alternatif ana güzergahlarını kullanmalarının uygun olacağı belirtildi.

BURSARAY VE BURULAŞ SEFERLERİ ÜCRETSİZ OLACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilecek toplantı için vatandaşlara ücretsiz ulaşım desteği sağlanacağı belirtildi.

Aday tanıtım toplantısı için yarın BursaRay seferleri saat 13:00-18:00 arasında ücretsiz olacak. Ayrıca saat 12:00 itibarıyla Nilüfer Metro İstasyonu’ndan Tofaş Spor Salonu’na giden otobüs hatları da ücretsiz hizmet verecek.

BURSA'DAN HATAY'A GİDECEK

Bursa'da yağış kaç gün sürecek? (02 Mart 2024 Bursa hava durumu) Bursa'da yağış kaç gün sürecek? (02 Mart 2024 Bursa hava durumu)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bursa programının ardından Hatay'a giderek toplu konut teslimi ve aday tanıtım toplantısına katılacak.