Bursa'da toplu taşımaya yılın ilk zammı yapıldı. Bursa Minibüsçüler Odası tarafından alınan karara göre minibüs/dolmuş ücretlerine zam geldi.

Yüzde 40 oranındaki zam kararı 30 Ocak tarihinde Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) ile yapılan toplantı sonucu alındığı öğrenildi.

“MAZOTA SÜREKLİ ZAM GELİYOR, MALİYETLER ARTIYOR”

Esnaf odası olarak taleplerinin yüzde 60 olduğunu ancak vatandaşları düşünerek ortak bir noktada anlaşma sağladıklarını söyleyen Bursa Minibüsçüler Esnaf Odası Rafet Burgaz, “Normalde bu zam bize yeterli değil ama vatandaşı da düşünerek orta bir yolda buluşup bunu idare etmek zorunda kalıyoruz. Artan maliyetlere göre çok kar etmenin peşinde değiliz. Mazota sürekli zam geliyor, maliyetler artıyor” dedi.

Bozbey hal esnafının nabzını tuttu ve müjde verdi Bozbey hal esnafının nabzını tuttu ve müjde verdi

Burgaz, geçmişte 2 buçuk yıl zam almadan hizmet verdiklerini hatırlatarak, akaryakıt ve parçaların fiyatlarındaki artışın esnafı olumsuz etkilediğine vurgu yaptı.

“BELİMİZİ BÜKEN AKARYAKIT ZAMLARI”

Yolcu taşımacılığına Ağustos ayında yapılan zammın ardından akaryakıt fiyatlarında ciddi bir artış olduğunun altını çizen Başkan Burgaz, “Geçen zamdan buna sadece akaryakıtta 11 lira fark etmiş. 26-27 liradan 42-43 liraya çıktı. Bizim belimizi büken de akaryakıta gelen zamlardır. Bugün zam almış olabiliriz mazottan yine kaybım olacak.1 lira zam koyulduğu halde bile depomda 50-100 lira fark ediyor. Aylık olarak ise 3 bin lira olarak fark yansıyor” şeklinde konuştu.