Bursa’da merkez Osmangazi ilçesi Emek Mahallesi’nde bulunan Korupark Alışveriş Merkez’inde bulunan eğlence alanında çocukların bindiği Discovery isimli oyuncak tutunduğu noktadan kopunca, cihazdaki çocuklar yere çakıldı. Kaza sonucu 6 çocuk yaralandı. Yaralı çocuklardan birinin hastanedeki tedavisinin sürdüğü bildirildi.

Bursa Nilüfer Belediyesi dış denetimden tam not aldı Bursa Nilüfer Belediyesi dış denetimden tam not aldı

AW078666_07


İhmal iddiaları

Kendi içinde sağa sola dönen ve aynı zamanda salıncak hareketi ile sallanan oyun makinesinin ana kolunun bir anda kopmasının mümkün olmadığı belirtilirken, akıllara 'İhmal mi var?' sorusu geldi. 

AW078666_05

Demir parçaların yada ara bağlantı parçalarının daha önceden çatlamış yada gevşemiş olması gerektiği, ancak kontrol edilmediği için gözden kaçmış olabileceği ileri sürüldü.

AW078666_03

Bir başka soru ise discovery adlı oyuncaktaki çocukların o oyuncağa binebilecek yaşta olup olmadığıydı. İhmal iddiaları ve olayla ilgili tüm detaylar güvenlik güçlerinin tahkikatını tamamlamasının ardından belirlenmiş olacak.

AW078666_01

Aileler eğlence merkezinden şikayetçi oldu

Korkunç kaza sonrası yaralanan çocuklar hastanede tedaviye alındı. Kazada ihmal olduğu yönünde genel bir kanı oluşurken, çocuklarının büyük bir kaza geçirdiğini belirten aileler ise eğlence merkezinden şikayetçi oldu.

AW078666_02

Bursa’nın kapalı alandaki en büyük eğlence merkezlerinden biri

Bursa’nın önde gelen alışveriş merkezlerinden birisi olan Korupark’ın içinde faaliyet gösteren lunapark Bursa’nın kapalı alandaki en büyük eğlence merkezlerinden birisi.

AW078666_06

Bursa’da 2007 yılında açılan Korupark, 165.286 metrekare toplam inşaat alanı ve 71.267 metrekare kiralanabilir alanı ile 200 seçkin ulusal ve uluslararası markaya ev sahipliği yapıyor. İki kapalı otopark, üç çarşı ve bir sinema katından oluşuyor. Çok sayıda restoran ve cafenin de yer aldığı alışveriş merkezinde çocuk eğlence merkezi ise 2 bin 500 metrekarelik alanda yer alıyor.