Bursa'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, Osmangazi ilçesinde coşkuyla kutlandı.

IMG-20240501-WA0031

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından düzenlenen 1 Mayıs yürüyüşü Bursa Millet Bahçesi önünden başladı.

IMG-20240501-WA0028

Nilüfer zabıtasından dilencilere operasyon Nilüfer zabıtasından dilencilere operasyon

Stadyum Caddesi’ni takiben İpekiş Kavşağı, Darmstadt Caddesi, İlkbahar Caddesi ve Kent Meydanı’na kadar gerçekleştirilen 1 Mayıs yürüyüşüne Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın ile birlikte CHP Genel Başkan Yardımcısı İlhan Uzgel, CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve Hasan Öztürk, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, CHP Osmangazi İlçe Başkanı Cengiz Çelikten de katıldı.

IMG-20240501-WA0027

Sivil Toplum Kuruluşları’nın temsilcileri, oda ve derneklerin temsilcileri, siyasi partilerin temsilcileri ile işçiler, ellerinde Türk bayrakları ve sloganlarla yürüyerek İşçi Bayramı'nı kutladı.

IMG-20240501-WA0026

Coşkunun hiç azalmadığı yürüyüşte, işçiler taleplerini haykırdı.

IMG-20240501-WA0030
Arkasında büyük bir kalabalıkla yürüyerek 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde işçileri yalnız bırakmayan  Başkan Aydın, verdiği mesajda "Her zaman işçilerimizin, emekçilerimizin yanındayız.  Eğer işçiler haklara sahip değilse, evine sıcak ekmek götüremiyorsa, sosyal haklarını alamıyorsa, çalışma barışı yoksa o ülkede kimse mutlu olamaz. Bugün bir bayram ve işçilerimiz, emekçilerimiz burada birlik beraberlik ve dayanışma örneği gösteriyor. Herkesin eşit, özgürce ve kardeşçe bir arada yaşayabildiği bir dünya en büyük temennimiz" dedi.