Mustafakemalpaşa’ya kazandırılan hibe araçlar teslim alındı Mustafakemalpaşa’ya kazandırılan hibe araçlar teslim alındı

Bursa İnegöl ilçesi Kemalpaşa Mahallesi Ömer Halisdemir Caddesi üzerinde faaliyet gösteren marketin sahibi ve eski polis memuru Emrah Özbudak (30), iddiaya göre  sokakta yüksek sesle konuşan 3 genci sessiz olmaları konusunda uyardı. Öfkelenen T.Y. (14), ağabeyi Y.Y. (15) ve arkadaşı O.B.A. (16) birkaç saat sonra marketi basıp işletme sahibine sopa ve bıçakla saldırdı. Kavga sırasında gençlerden T.Y. elindeki bıçakla Emrah Özbudak'ı karnından 3 kez bıçakladı. Market sahibi kanlar içinde yere yığıldı. Saldırganlar kaçarken polis ekiplerince kıskıvrak yakalandı.

AW141214_01
Yaralı olay yerine sevk edilen Ambulansla İnegöl Devlet Hastanesine kaldırıldı. Sağlık durumu ciddiyetini koruyan Özbudak, Ambulasla Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Olaya karışan şüpheliler T.Y. (14), ağabeyi Y.Y. (15) ve arkadaşı O.B.A. (16) sorgulamanın ardından Adliyeye sevk edildi.

AW141214_02

14 yaşındaki çocuk tutuklandı

Şüpheli T.Y. ifadesinde, "Bana kötü sözler söyleyip uzaklaştırdı. Bende durumu ağabeyime anlattım. Ağabeyim ve arkadaşım ile birlikte markete gittik. Konuşma sırasında tartıştık. Tartışma kavgaya dönüştü. Kavgada arkadaşımı ve ağabeyimi darp ediyordu. Bende korumak için bıçakladım" dediği öğrenildi.
Şahıslardan T.Y. tutuklanırken diğer iki şahıs adli kontrol şartıyla serbest kaldı.