AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.  

Çelik'in açıklamalarından satır başları şöyle:

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Irak mesajı: Terörü öyle ya da böyle yok edeceğiz Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Irak mesajı: Terörü öyle ya da böyle yok edeceğiz

MYK'da tek gündem seçim sonuçlarının değerlendirilmesiydi. Milli iradeye sahip çıkanlara teşekkür ediyoruz. Cumhur İttifakı dayanışma gösterdi. Kazanan demokrasinin gerçek sahibi olan vatandaşlarımız olmuştur. Türkiye'yi yöneten unsur demokrasidir, sandıktır. Demokrasimiz bir kez daha seçim sayesinde güçlenmiştir. 31 Mart seçimlerinin partimize dönük olarak mesajlarını net şekilde okuyacağız. Tüm sandık ve ilçelerde partimize dönük mesajları aldık, değelendireceğiz.

Milletimiz arzu etmediğimiz sonuçları aldığımız yerlerde uyarılarda bulunmuştur. Bütün bunları değerlendirmeye başladık. Bu mesajı doğru bir şekilde almak için gayretimizi sürdürüyoruz. Milletin mesajını almak siyasi namusun gereğidir. AK Parti kurumları sorumluluğunu yerine getirecektir. 

DEMOKRASİ ŞÖLENİR

Her seçim bir demokrasi şölenidir. Demokrasimiz bir kez daha bu seçimler vasıtasıyla güç kazanmış, kökleşmiştir. Kazanan demokrasimiz ve vatandaşlarımızdır. Her seçimde olduğu gibi 31 Mart seçimleri de önümüzdeki süreçler için izleyeceğimiz yol açısından dönüm noktası olacaktır. Arzu ettiğimiz sonuçlara ulaşamadığımız yerler var. Verilen mesajı bütün boyutlarıyla ele alacağız çünkü biz milletin kurduğu bir partiyiz. Partinin sahibi millettir. İtiraz hakkı, eleştiri hakkı, uyarı hakkı milletimize aittir. Bunu dinlemek de siyasi partilere aittir. Bize not verecek yegane merci vatandaştır. Sokağın sesini doğru şekilde dinleyeceğiz. Vatandaşımızın sesini dinleriz itirazımız olmaz.

TÜRKİYE'NİN ÖNÜNDE SEÇİM YOK

4 buçuk yıldan fazla zaman için Türkiye'nin önünde seçim gündemi yok. Demokratik reformlar her zaman gündemimizde olacak. Yeni anayasa gelecek nesillere borcumuzdur, bununla ilgili çalışmalarımız olacak. Deprem bölgesinin ihyası en önemli gündemimiz olamaya devam edecek. Küresel gelişmeler açısından sayın Cumhurbaşkanımızın birinci gündem maddesi Gazze.  Bütün belediye başkanlarımızı tebrik ediyoruz.