Türkiye'de yaşanan enflasyon en çok gıda fiyatlarını vurmuş durumda. Marketlerde gıda fiyatları her geçen gün peş peşe zamlanırken vatandaşlar ucuza ürün alabilmek için indirimleri yakından takip ediyor.

Gelen son dakika indirim haberi ise tüketicilerin yüzlerini güldürecek. Yumurta fiyatlarında dev indirim! Yarı fiyatından satılıyor, duyan akın akın o marketlere koşuyor.

YUMURTA FİYATLARINDA DEV İNDİRİM

Son yıllarda en çok fiyat artışının görüldüğü ürünlerine başında yumurta gelmekte. Artık vatandaşlar koli koli almak yerine tane tane alabiliyor. Bundan birkaç ay önce çeşitli gerekçelerle yumurta fiyatları zirveyi gördü. En büyük gerekçenin ise maliyet artışı olduğu ifade edildi. Nisan ayının gelmesiyle birlikte ise yumurta fiyatlarında düşüş gözlemlendi. koli fiyatı 140 liraya kadar yükselen yumurtaya yüzde 50'ye yakın indirim yapıldı.

FİYATLARI YARI YARIYA DÜŞTÜ! DUYAN O MARKETLERE AKIN EDİYOR

Güncel olarak A101, Bim ve Şok markette yumurtanın koli fiyatı 79 liraya düştü. Bazı yerel marketlerde 70 liraya bile yumurta bulmak mümkün. Fiyat düşüşünün gerekçesi ise çok şaşırttı. Edinilen bilgiye göre yumurta üretimi son aylarda hızla arttı. Bundan dolayı fiyatlarda gerileme yaşandı.

Unutma Beni dizisiyle tanınan Gülşah Çomoğlu yaşamını yitirdi Unutma Beni dizisiyle tanınan Gülşah Çomoğlu yaşamını yitirdi

2024 GÜNCEL MARKET MARKET YUMURTA FİYATLARI

A101 M Boy 30'lu yumurta fiyatı: 84,50 lira

ŞOK M Boy 30'lu yumurta fiyatı: 85 lira

BİM M Boy 30'lu yumurta fiyatı: 85 lira

Kaynak: KARAR