GÜLİN ÖZDEMİR / SOSYAL TV 

Bursa'da Uludağ Yolu'nda aç kalan tilkiye ekmek verdiler Bursa'da Uludağ Yolu'nda aç kalan tilkiye ekmek verdiler

Yıldırım Belediyesi, sağlık alanında yerel yönetim, merkezi yönetim ve hayırsever iş birliği ile önemli yatırımları ilçeye kazandırmaya devam ediyor.

Whatsapp Image 2024 07 11 At 11.14.20

Sağlık Bakanlığı ve Yıldırım Belediyesi tarafından, hayırsever Çetin Topal’ın katkılarıyla ilçeye kazandırılan Karaağaç Medine Hasan Topal Aile Sağlığı Merkezi’nin açılışı Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleştiriliyor.

Whatsapp Image 2024 07 11 At 10.25.46

Karaağaç Aile Sağlığı Merkezi 325 metrekarelik kullanım alanına sahip olurken merkezde; laboratuvar, engelli muayene odası, muayene odaları, gebe izleme ve aşı birimi ile ortak kullanım birimleri yer alıyor.

Whatsapp Image 2024 07 11 At 10.25.47

"BİRLİK VE BERABERLİK İŞİN BESMELESİ"

“2018’da bu yana hem kadim ilçemizin ayağa kaldırılması hem yeni Yıldırım’ın yeniden inşası noktasında birçok projeye imza attık.” şeklinde sözlerine başlayan Başkan Oktay Yılmaz, “Yeni dönemde de bu projeleri sürdüreceğiz. Bursa’nın en güzel kütüphanelerine Yıldırım ilçemize kazandırdık. 50.000 evladımız 20 branştan spor merkezimizde zaman geçirebilecekler. Sağlık alanlarında kurumlarımızda iş birliği yaptık. Yaklaşık 100.000 insanımız hizmet edecek aile sağlığı merkezlerini ilçemize kazandırdık. Birlik ve beraberlik işin besmelesi diyoruz. Hayırseverlerimizin de katkılarıyla birlikte güzel hizmetler ortaya koyuyoruz” dedi. 

Başkan Oktay Yılmaz, “Bizim öteki tarafa götüreceğimiz ne malımız ne mülkümüz olacak. Dua alacağımız işlerimiz olacak. Böyle güzel bir işe, insanlara şifa olacak işlere vesile olduğu için biz Çetin Bey'e de teşekkür ediyoruz. Yan tarafına 112 noktası yapmak istiyoruz. Bununla ilgili çalışma yapıcaz. Tüm süreçlerde bize destek veren herkese teşekkür ediyorum. ‘Yıldırım sizinle güzel’” şeklinde konuştu.

Whatsapp Image 2024 07 11 At 12.03.50

Yıldırım Kaymakamı Metin Esen’in konuşmasından öne çıkanlar;
Hayırsever Çetin bey ve ailesi siyasi partimizin değerli temsilcileri değerli kamu arkadaşlarım mahalle sakinlerimiz ben de sizleri sevgi saygı ve muhabbetle selamlıyorum.
Bir güzelliği daha birlikte yaşamanın mutluluğu birlikte güzel bir heyecana ortak oluyoruz. Başkanımız  teknik olarak yapılan hizmeti bize de ifade etti daha doğrusu 356 Yıldırım’ın ilçemizde Bakanlığımızın 2028 yılı için kurulmuş olan bir hedef olduğunu ifade etti.
Kıymetli misafirler 2028 yılının bu hedefine 2024 yılında erişerek çok ciddi çalışmalar diliyorum.
 256 sayısını 650.000 nüfusu 3000’e düşürmek çok ciddi bir çalışma hem rakamlar olarak sanki bize az geliyor ama ben Yıldırım gibi Bursa’nın en kadim yerleşim alanına sahip imar çalışmalarının kamu hizmeti yapılacak hizmet alanlarının temin etmenin çok zor olduğu bir ilçede bunu başarmak gerçekten çok anlamlı.
 Bu işlerde kendinden olmuyor işin bittiğinde bana belki bugün Çetin bey ve Hasan bey gibi hayırlı evlatlar da bulunuyor ve çok kısa sürede bir daha açılışı yapacağımız birine ulaşıyoruz. 
Bu çalışmalarda bize her zaman için çok destek olan kamu hizmetlerinin yıldırım ilçesinde standardının yükseltilmesini yaşam konforunu artması için bize çok büyük destek olan belediye başkanımız Oktay Yılmaz’a teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum.