SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Bursaspor’u kendine borçlandırmayacak başkan bulmuşken…

Haber Giriş Tarihi: Yazının Giriş Tarihi: 17.05.2022 12:33

Haber Güncellenme Tarihi: Yazının Güncellenme Tarihi: 17.05.2022 01:02

Bursaspor Başkanı Furkan Banaz, dün uzunca süre sayılabilecek bir basın toplantısı düzenlendi. Birçok bilinmeyenle ilgili net ve samimi açıklamalar yaptı. Bursa kamuoyuna da çağrıda bulundu. Ve “bundan sonra ki sürecin nasıl gelişeceğine siz karar vereceksiniz” dedi.

Ancak ben de Bursa kamuoyuna çağrıda bulunuyorum. Çok uzun zaman sonra Bursaspor’u kağıt üzerinde kendine borçlandırmayacak bir başkan bulmuşken, bu adama sahip çıkılsın, destek verilsin. Bursaspor bu hallere geldiyse, paraların nereye gittiği belli olmadığındandır. Bursaspor için değil, kendi reklamı için göreve gelenlerin yüzünden bugün bu takım düştükçe düşüyor.

Dün anlattıkları gerçekten vahim. Düşünsenize Bursaspor’da 950 bin Euro’ya, 650 bin Euro’ya oynayan futbolcular varmış. İnanılır gibi değil. Bir de bir önceki yönetimden ikinci başkan görevini üstlenen Emin Adanur’un kulüpten kağıt üzerinde 33 milyon lira civarında bir alacağı varmış. Bu kişi Trabzonspor’a da 3 futbolcu sattı ve paraları da kendine aldı.

Buradaki miktar da 29 milyon lira. Etti 62 milyon lira. 62 milyon lira vermiş yani Emin Adanur. Diyelim ki verdi. Hani bu takımı Süper Lig’e çıkaramaması halinde verdiği paraları geri almayacaktı? O da fos çıktı. Zaten dünkü basın toplantısının en dikkat çekici yanlarından biri de Emin Adanur’dan geldiğini herkesin anladığı ısmarlama soruydu.

Bir ortamda Bursaspor Başkanı Furkan Banaz, Emin Adanur’un başarılı olduğunu ve takımın bu hale gelmesinde hiçbir suçunun olmadığını söylemiş. Tabi Banaz da soruyu çok da dikkate almadı. Ama basın mensubu kardeşimize saygısızlık etmemek adına usulen cevap verdi.

Toplantıda başka dikkat çekici ayrıntı daha vardı. Sezon başında Emin Anadur’un ikinci başkanlığında göreve seçilen yönetimi ben sürekli eleştirdim. Çünkü sürekli yanlışlar yapılıyordu. Benim kadar net olmasa da eleştiren bir gazeteci arkadaşımız daha vardı.

Onun dışında hiçbir gazetecinin ben eleştirdiğini görmedim, duymadım. Hatta bazıları övgülerle bahsediyordu. Dünkü toplantıda meslektaşlarımın Emin Adanur’u hedef alan sorularına şahit oldum. En azından bu da bir şey. 

Ayrıca sezon başından bu yana biz Bursaspor’a yapılan bu ihanetleri sizlere aktarırken, bazı muhalefet il başkanları da sırf siyasi rant uğruna Adanur’a alkış tuttular. Rüzgar esse Adanur’un internet sitesine röportaj verdiler. Şimdi bu durumda ne diyecekler merak ediyorum doğrusu…