SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

AK Partili olunca böyle CHP’li olunca öyle olmaz!

Yazının Giriş Tarihi: 27.04.2022 16:01

Geçenlerde Yıldırım ve Osmangazi belediyelerinin basına milyonlarca lira para verdiğine ilişkin gerçek olmayan listeler elden ele dolaştırıldı. Ve bu listeleri yayan da yine gazeteciler. Ama ununu eleyen eleğini de asan gazeteciler. Neymiş efendim yandaşa para akıtılıyormuş.

Ben kimsenin avukatlığını yapmayacağım. Sadece Sosyal TV adına dolaşan rakamlar gerçeği yansıtmıyordu. Velev ki gerçeği yansıtıyordu diyelim.

Emin olun ben aldığım tüm paranın hakkını veriyorum. Oturduğum yerden bir tarafımı büyüterek kimseden para almıyorum. Ama maalesef birileri rahatsız oluyor. İstedikleri kadar rahatsız olabilirler. Kendilerine tavsiyem elinizden geleni ardınıza koymayın.

Yıldırım Belediyesi ile Osmangazi Belediyesi, tanıtım, reklam ve bazı organizasyonlar için belli bir miktar bütçe ayırıyor. Ve bunu da basın kuruluşlarına, reklam ve organizasyon şirketlerine veriyor. Bunun neresinde milyonlarca lira parayı heba etmek var? Ama bazılarının işine bu şekilde dedikodu oluşturmak geliyor. Gerçekten bu listeleri bir algı oluşturmak suretiyle kamuoyuyla paylaşmak vicdansızlıktır. Yüzlerce gazeteci ekmek yiyor Bursa’da. Ve onların ekmeğini elinden almaya çalışıyorsunuz. Tamam haksız bir kazanç olsa istediğinizi yapın. Ama burada sadece “AK Partili Yıldırım ve Osmangazi Belediyesi milyonlarca parayı tanıtıma harcamış” derseniz ayıp etmiş olursunuz.

Şimdi bugün Sosyal TV’de bir haber yayınladık. “Mudanya Belediyesi yandaşa para akıtmış” başlığıyla. O haberde yayınlanan listede hangi kuruluşlar var biliyor musunuz? Yıldırım ve Osmangazi Belediyesi’ne dil uzatanların maaş aldığı kuruluşlar var.

Nasıl bir kafadır bu anlamak mümkün değil. Yıldırım ve Osmangazi AK Partili belediye olunca mı milyonları heba etmiş oluyor. Ki hiçbir şeyin heba edildiği de yok. Hesap kitap ortada. Bir de Yıldırım ile Osmangazi’nin hem nüfuslarına hem de yıllık bütçelerine bakmak lazım. Sonra dönüp bir de Mudanya Belediyesi’nin bütçesine ve ilçe nüfusuna bakmak lazım. Bunlara bakınca parayı hangi belediyenin heba ettiğini ve yandaşa verdiğini net görmek mümkündür.