GÜLİN ÖZDEMİR / SOSYAL TV 

Enerji alanında faaliyet göstermesine karşın gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle de dikkat çeken Uludağ Enerji temsilcileri Bursa basını ile birlikte Hatay’a geldi.

WhatsApp Image 2023-11-02 at 13.40.27

Uludağ Enerji Kurumsal İletişim Direktörü Yusuf Ziya Yüce’nin koordinatörlüğünde olan programda Uludağ Enerji Grubu CEO’su Sinan Öktem Yaşam ve Gelişim  Kampüsü’nde detaylı proje tanıtımı gerçekleştirdi.

Sinan Öktem’in konuşmasından öne çıkanlar;

"Bizim kurtarma ekibimiz var. 14 kişilik bir ekibimiz var. Kişisel olarak yardım seferberliği de yaptık. 

Ünlü şarkıcı Ufuk Beydemir önce serum yedi sonra Bursa’da konser verdi Ünlü şarkıcı Ufuk Beydemir önce serum yedi sonra Bursa’da konser verdi

40 kişilik bir saha ekibi gönderdik. Mümkün olduğu kadar elektriğe kavuşturdu. Şu anda ziyafet edeceğimiz yeri oluşturduk. Büyükşehir belediyesi Uludağ üniversitesi ile iş birliği yaptık. Buradaki temel amacımız esasında bir kaç tane özellikle okul öncesi ve ilkokul çağındaki çocuklarla ilgili atölyelerimiz var. 

Kadınlarımız için meslek atölyelerimiz var. Psikolojik desteğimiz var. Biz iki yıl olarak düşünüyoruz desteği ama ilerleyen zamanlar da da desteklerimiz sürecek. Toplam 9 konteyner var . 4800’ün üzerinde insan yararlandı.

Kampüste Mesleki gelişim atölyesi, oyun atölyesi, sanat atölyesi ve psikolojik danışma merkezi bulunuyor. Bursa Uludağ Üniversitesi ile Panoffect'in destek sağladığı ve 2 yıl sürecek projeden 40 binden fazla vatandaşın da fayda sağlaması planlanıyor.

14 kişilik ekibi deprem haberini alır almaz hemen harekete geçirdik. 26. saatte bizim ekibimiz buraya ulaştı ve yoğun bir şekilde burada çalışmaya başladı. 3 kişiyi de enkazdan canlı olarak çıkarabildik. Buradaki ekibimiz uzun bir süre çalıştı aynı zamanda çalışmaların yanında bir yardım seferberliği de yaptık. Oldukça kapsamlı bir liste oluşturduk. Şirketlerimizden tırlarımızı yönlendirdik. Ekiplerimiz bir yandan çalışırken bir yandan da böyle bir destek oluşturduk. 
İlk desteklerden sonra arkamızı dönüp gitmemiz lazım. Çünkü burada bir şekilde hayatın devam etmesi lazım. Biz o şekilde de kalıcı bir destek sunmak istedik. Burada Büyükşehir Belediyesi, Uludağ Üniversitesi ve Panoffect ile beraber bir proje yaptık. Temel amacımız şuydu; Zaten belediyelerimiz bu tip uydu kentleri oluşturuyordu. Ama biz insanların kalacağı değil de başka türlü destek olabileceğimiz bir proje yapmak istedik. 9 konteynerli bu alana, kampüsü oluşturduk. Temel amacımız okul öncesi ve okul çağı çocuklarına oyun atölyesi sunmak ve kişisel gelişimine katkı sağlamak. Erkeklere yönelik çalışmalarımız da olacak. Meslek atölyelerimizde bulunuyor. Buradaki insanlarımıza psikolojik destek vermek amacıyla da bir grubumuz var. 2 yıl kadar devam edeceğini düşünüyoruz ve sonrasında da normal hayatın devreye gireceğini düşünüyoruz."

Uludağ Enerji Yaşam ve Gelişim Kampüsü hakkında detaylı bilgi için;

20230327 - Uludağ Enerji - Yaşam ve Gelişim Kampüsü (1) (1)