Bursalı öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği buluşmada Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, öğrencilerle BTSO Eğitim Vadisi Oğuz Kağan Köksal Konferans Salonu'nda samimi bir ortamda bir araya gelerek uzay bilimi, kariyeri ve deneyimleri hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Bursa'da akli dengesi yerinde olmayan vatandaş, ormanı ateşe verdi Bursa'da akli dengesi yerinde olmayan vatandaş, ormanı ateşe verdi

AW216543_02
Öğrencilerin uzay hakkındaki sorularını yanıtlayan Gezeravcı, onlara uzay araştırmalarının heyecan verici dünyasını keşfetme cesareti ve motivasyonunu aşıladı.
Etkinlik sırasında öğrenciler, Alper Gezeravcı'nın kendi yaşamından ilham verici hikayelerini dinlerken, uzay araştırmalarının ne kadar önemli ve heyecan verici bir alan olduğunu bir kez daha fark ettiler.

AW216543_03
Alper Gezeravcı'nın öğrencilerle buluşması, öğrencileri bilim ve uzayla ilgili çalışmalara yönlendirme ve aynı zamanda Türkiye'nin uzay alanındaki çalışmalarına yön verecek yeni kuşakların yetiştirilmesine katkı sağlamak adına gerçekleştirildi. Buluşma soru-cevap etkinliği ile sona erdi.