Trabzon'da Fatih Devlet Hastanesi'neye başvuran S.N.K. isimli kadın hasta, tedavisinin ardından hastaneden ayrıldı. Akşam saatlerinde hasta ve yanındaki A.S., doktordan rapor almak için yeniden hastaneye geldi. Acilde görevli nöbetçi doktor Mehmet Yıldırım gerekli görmeyerek istedikleri raporu vermeyince taraflar arasında tartışma çıktı. Çıkan tartışmanın ardından hasta yakınının motosiklet kaskıyla vurduğu iddia edilen doktorun diz kapağı kırıldı. Güvenlik görevlilerinin ve polis ekiplerinin müdahalesiyle hasta ve hasta yakını gözaltına alınırken, gözaltına alınan şahıslar serbest bırakıldı.

Malatya'da 11 yaşındaki çocuğun kullandığı traktör çocukların arasında daldı: 2 ölü, 2 yaralı Malatya'da 11 yaşındaki çocuğun kullandığı traktör çocukların arasında daldı: 2 ölü, 2 yaralı

A W242674 02

GÜVENLİK KAMERASINDA GERÇEK ORTAYA ÇIKTI

Hastanenin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde poliklinik odasından çıkan doktor Mehmet Yıldırım'ın koridorda hasta yakını A.S. ile konuştuğu görüldü. Bir süre sonra hasta yakınının doktor Mehmet Yıldırım'ın yanına gelmesiyle başlayan olayda doktor Yıldırım, hasta yakınını eliyle itti. Doktorun bu müdahalesine hasta yakını ise tepki gösterdi. Hasta yakınının bu müdahalesine sinirlenen doktor Mehmet Yıldırım da, hasta yakını A.S.'nin boynunu sıkarak yanıt verdi. Güvenlik görevlileri ile hastanedeki vatandaşların müdahale ettiği olayda ilk müdahaleyi doktor Mehmet Yıldırım'ın yaptığı görüldü.

HASTA YAKINININ AVUKATINDAN AÇIKLAMA

Yaşanan olayın ardından açıklama yapan hasta yakını A.S.'nin avukatı Ahmet Yasin Sözen, son zamanlarda sıklıkla karşılaşılan hekimlere ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti kınadığını belirterek, motosiklet kaskıyla doktorun diz kapağının kırıldığı iddialarının asılsız olduğunu söyledi. İlk saldırının doktor tarafından A.S.'ye yönelik gerçekleştiğini dile getiren Avukat Sözen, "Şiddetin her türlüsüne karşı olduğumu belirtmek isterim. Ancak günlerdir basında yer alan haberler müvekkilimi ciddi zan altında bırakmış ve kendisi bu durum nedeniyle işin tek sorumlusuymuş gibi tutuklamaya sevk edilmiştir. Dosyaya yansıyan veya yansıyacak delillerle yargılamanın yürütüleceği açıktır. Hukukun dışarıdan baskılarla yönlendirilmemesi gerektiği kanaatindeyim. Bir hukukçu olarak söylemek istiyorum ki, hukuk çerçevesinde olayların değerlendirilmesi ve kişilerin adil yargılanma hakkının ihlal edilmemesi gerekmektedir. Görüntüleri defalarca izledim. Dosyadaki delillerle birlikte değerlendirildiğinde müvekkilimin karşı tarafın dizini motosiklet kaskıyla kırdığı iddialarının asılsız olduğu ortadadır. Müvekkilimin doktorun ayağının kırılmasında herhangi bir sorumluluğu yoktur. Aksine ilk saldırı doktor tarafından müvekkilime yönelik gerçekleştirilmiştir. Müvekkil, meşru savunma hakkını kullanarak saldırıyı def etmeye çalışmıştır. Müvekkilimin karşı taraftan şikâyeti devam etmektedir. Yargılama neticesinde adaletin tecelli edeceğinden şüphemiz yoktur" ifadelerini kullandı.