Bursa Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü’nün Yılın Yazarı Tomris Uyar etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen etkinliklerden biri de, karikatür sergisi oldu.

AW078400_02

Beşevler Gençlik Merkezi’nde Bursa’nın usta karikatüristlerinden biri olan Mehmet Kahraman eğitmenliğinde yürütülen Nilüfer Belediyesi Karikatür Atölyesi’nde çizgiler, bu defa Tomris Uyar’ın “Çiçek Dirilticileri” öyküsü için çizildi.

AW078400_04

Karikatür atölyesinde eğitim alan farklı yaş gruplarından öğrenciler, nisan ayında düzenlenen “Yılın Yazarı” buluşmasında Tomris Uyar’ı yakından tanıdı.

AW078400_05

Uyar’ın, İpek ve Bakır isimli kitabında yer alan Çiçek Dirilticileri öyküsünü okuyan genç karikatüristler, ardından bu öyküden esinlenerek karikatürler çizdi.

AW078400_06

Karikatür atölyesi öğrencilerinin, öyküyü çizgilerle anlattığı karikatürleri düzenlenen sergide seyirciye açıldı. Konak Kültüevi’ndeki serginin açılışını Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Remzi Çınar yaptı.

AW078400_03

Sergiyi gezerek karikatürleri tek tek izleyen Çınar, başarılı çizgileri için öğrencileri kutladı. Eğitmen Mehmet Kahraman’a katkılarından dolayı teşekkür eden Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Remzi Çınar, yılın yazarı atölyesini başarıyla tamamlayan öğrencilere de katılım belgelerini verdi.

MHP ve AK Parti’nin ortak aday çıkaracağı iller belli oldu! MHP ve AK Parti’nin ortak aday çıkaracağı iller belli oldu!

AW078400_01
43 öğrencinin 72 çizgisinin yer aldığı Tomris Uyar Karikatür Atölyesi Sergisi, 22 Kasım tarihine kadar Konak Kültürevi’nde seyirciye açık kalacak.