Kilis’te alzaymır hastası yaşlı adam kırsal alanda ölü bulundu Kilis’te alzaymır hastası yaşlı adam kırsal alanda ölü bulundu

Tekirdağ Kapaklı ilçesinde 13 ay önce esrarengiz bir şekilde kaybolan fiziksel ve zihinsel engelli Fevzi Çalışkan’ı (28) öldürdüğü iddiasıyla suçlanan şüpheli Serkan Ş., iddiaya göre Çalışkan’ın ailesinin evini bastı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekiplerini görünce telaşla çatıya çıkan Serkan Ş., çatıda bulunan kiremitleri aşağıya atmaya başladı. Daha sonra polis ekipleri tarafından yakalanan Serkan Ş., ekiplerin aldığı geniş güvenlik önlemleriyle binadan çıkarıldı.

AW071421_02

“Ailesine sorun”

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği’nde ifadesi alınan Serkan Ş. ile babası Nurettin Ş. ve Şakir Ç., cinayet bürosu ekipleri tarafından sabah saatlerinde Çerkezköy Adliyesi’ne çıkarıldı. Serkan Ş., adliye girişinde gazetecilerin “Fevzi’ye ne oldu?” sorusuna, “Ailesine sorun” cevabını verdi.

AW071421_01

Serkan Ş. ve Şakir Ç. fiziksel ve zihinsel engelli Fevzi Çalışkan’ı öldürdükleri iddiasıyla mahkemeye sevk edildi. Mahkemede suçlamaları kabul etmeyen iki zanlı, çelişkili ifadeleri nedeniyle tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şüpheli şahıslar geniş güvenlik önlemleri ile polis ekipleri eşliğinde cezaevine gönderildi.