Katalan polisi, Kartal'ın infazını neyin tetiklediği bulmaya çalışırken kaynaklar suçun daha önce yaşanmış bir soygunla ilgili olabileceğini konuşuyor. Ancak soruşturma karmakarışık. Barcelona polisi Mossos d'Esquadra yakın bir zamanda bir tutuklama yapmayı planlamıyor.

Organize suçla mücadeledeki uzman kaynaklar ise soruşturmanın Barcelona'da değil uluslararası düzeyde yürütüleceğini düşünüyor. Cronica Global'de yer alan habere göre aynı kaynaklar bu infazın sonuçları olacağından da emin. Bazı sosyal medya platformlarında uyuşturucu mafyasından bazı isimlerin 'intikam' mesajları yayınladığı belirtiliyor.

BARCELONA'DA NE OLDU?

34 yaşındaki Tekin Kartal, Barcelona'daki fuar alanında saat 17:30 civarında herkesin içinde bir tetikçi tarafından vuruldu. Saldırgan 4'ü kafasına olmak üzere Kartal'a 5 kurşun sıktı. Kimliği tespit edilemeyen tetikçi aksi yöne doğru kaçtı.

Bursa’da polislerden kaçmaya çalışan sürücünün üzerinden 824 gram esrar çıktı Bursa’da polislerden kaçmaya çalışan sürücünün üzerinden 824 gram esrar çıktı

Polis olay yerine ilk vardığında, Tekin Kartal'ın hareketsiz bedeni onlarca tanığın şaşkın gözleri önünde yerde yatıyordu. Saldırgandan geriye hiçbir iz kalmamıştı.

Kartal'ın üzerinde yapılan aramalarda Alman vatandaşı olduğun doğrulayan belgeler bulundu. Gerçek adının İlmettin Aytekin olduğu ve Türkiye'de doğduğu tespit edildi.

Tekin Kartal'ın eroin kaçakçılığıyla ilgili bir hesabı kapatmak için Barcelona'da olduğundan şüpheleniliyordu. Kurbanın, İngiltere'ye giren eroinin yüzde 90'ının kontrolünden sorumlu olduğu söyleniyordu.

Başka kaynaklar ise Kartal'ın düşmanları tarafından takip edildiğini ve bu saldırının planlandığını düşünüyor.

ADI İSTANBUL'DA BİR  SİLAHLI SALDIRIYA KARIŞMIŞTI

Adı ilk kez 2021'de İstanbul'da bir silahlı saldırıya karışınca gündeme gelen Tekin Kartal, delil yetersizliğinden beraat ettikten sonra Almanya'ya taşındı. Elde edilen bilgilere göre de Avrupa'da uyuşturucu kaçakçılığıyla flörtü de bu şeklide b aşladı.

Barcelona'daki cinayet masası polisleri davayı gizlilik altında soruşturuyor. İnfazın büyük olduğundan şüpheleri yok.

Cronica Global'in edindiği bilgiye göre Katalan polisi Europol ve Interpol'ün koordinasyonunda Türk ve Alman yetkililer ilk sınır ötesi temaslarını kurmaya başladı. İnfaz edilen Kartal'ın organize suçta kilit bir oyuncu olduğu düşünülüyor.