Samsun'da mekli polis Salim Usta (64), çocuğuyla ilgilenmediği iddiasıyla doktor Ömer Özkan'a silah çekti. Serviste bulunan bir hasta yakını silah çeken emekli polise arkadan müdahale etti.

Müdahale sırasında silah ateş aldı. Etkisiz hale getirilen emekli polisinin silahından çıkan kurşun şans eseri kimseye rast gelmedi. Olay sonrası emekli polis gözaltına alındı.

Kadın kocasına kızıp evi ateşe verdi, kendii de yandı Kadın kocasına kızıp evi ateşe verdi, kendii de yandı

Samsun Valisi, saldırıyı kınadı

Olayın ardından Samsun Valisi Zülkif Dağlı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile saldırıyı kınayarak, “Bafra Devlet Hastanemizde bir hasta yakınının saldırısına uğrayan Beyin Cerrahi Uzmanımız Dr. Ömer Özkan'a ve sağlık camiamıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Tekrarının hiçbir zaman yaşanmaması temennisiyle menfur saldırıyı kınıyor, saldırıyla ilgili hukuki süreci yakından takip edeceğimizin bilinmesini istiyorum” dedi.

“Ben eğildim ve mermi tavana saplandı”

Olay anını anlatan ve vurulmaktan son anda kurtulan Dr. Özkan, “Neden olduğunu anlayabilmiş değilim. Kızını ameliyat etmiştim. Sırf çok bağırıp çağırdığı için, izole etmek için yoğun bakıma indirdik. Babası herhalde hastasının çok hasta olduğunu düşündü. Halbuki biz sadece izolasyon amacıyla yoğun bakıma almıştık. Çoktandır da durumu çok iyi, hiçbir sıkıntısı yok. Ben bu konuyu onunla paylaşmak için konuşuyordum, bir anda ‘Seni öldüreceğim, keseceğim, asacağım, nereye gidersen git vuracağım’ gibi şeyler söyledi. Ben de bunun üzerine beyaz kod verdim. Ondan sonra da silahına davrandı. Silahına davranınca mermiyi de ağzına sürdü. Bana doğrulttu, o ara bizim hastane çalışanlarından biri elini tuttu, silahla bana hedef alıyordu, ateş etti. Ben o anda eğildim, mermi tavana saplandı. Ondan sonra 2 kişi şahsın üstüne atlayıp etkisiz hale getirdik. Silahı elinden aldık. Öğrendiğimiz kadarıyla emekli polismiş. Eşinin söylediği kadarıyla, psikiyatrik sorunları olan ve bu yüzden de malulen emekli edildiği söylenen bir şahıs. Bu tür bir şahsın hala silah taşıyor olması, hastane gibi bir kuruma belinde silahla girmesi kadar saçma bir şey olamaz. Bu ülkeye bunlar yakışmıyor. Gerçekten tedaviye ihtiyacı olan bir insanın silahla ne işi olabilir” dedi.