Samsun Canik ilçesi Gülsan Sanayi Sitesi'nde Selda U. (33) sanayi sitesinde Hüseyin Erdoğan'ın (32) çalıştığı lastikçi dükkanına giderek aracının lastiğini tamir ettirdi. Genç kadın Instagram hesabında lastikçi dükkanını etiketleyip teşekkür etti. İddiaya göre lastikçi çalışanı Hüseyin Erdoğan, genç kadına "Tanışalım" şeklinde mesaj yazdı. Selda U.'nun erkek arkadaşı Çağlar K. (29), Hüseyin Erdoğan'ın sosyal medya üzerinden kız arkadaşına attığı mesajı görünce tepki gösterip Selda U. ile tartıştı. Çağlar K., kız arkadaşı ile birlikte konuşmak için lastikçi dükkanına gitti. Burada Hüseyin Erdoğan ile tartışan Çağlar K. tabancayla şahsı belinden yaraladı. 2 çocuk babası Hüseyin Erdoğan kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Olay yerinden kaçan Çağlar K. ve kız arkadaşı Selda U. polis tarafından yakalandı. Çağlar K. tutuklanırken, Selda U. ise serbest bırakıldı.

İstanbul'da öldürülüp boş araziye gömülen adamın katil zanlısı İzmir'de yakalandı İstanbul'da öldürülüp boş araziye gömülen adamın katil zanlısı İzmir'de yakalandı

AW131359_02
Çağlar K., Selda U. ve olay yerinden kaçan Çağlar K.'yi aracıyla Tekkeköy ilçesine götüren M.D. hakkında dava açıldı. Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın son duruşmasında Çağlar K., "Kesinlikle olay yerine öldürme kastı ile gitmedim. Bu olaydan dolayı pişmanım" dedi.
Mahkeme, Çağlar K.'yi adam öldürmekten 25 yıl, silahtan ise 1 yıl 8 ay olmak üzere toplam 26 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırarak tutukluluk halinin devamına hükmederken, Selda U. ile M.D.'nin ise beraatlarine karar verdi.