Sefo Bursa'da unutulmaz bir gece yaşattı Sefo Bursa'da unutulmaz bir gece yaşattı

Bursa Mühendis Kadınlar Derneği (BUMKAD), Global Shapers Bursa Hub ve Ekip İşi Tiyatro paydaşlığında sahnelenen ‘Entrikalı Dolap Komedyası’ adlı oyun tiyatro severlerden tam not aldı

Gelirinin tamamının TEV ve BUMKAD burs fonuna aktarılarak kadın mühendis adaylarının 1 yıllık eğitim bursunun karşılanacağı tiyatro oyunu, Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) Sahnesi’nde gerçekleştirildi. Tamamı gönüllü amatör oyuncularından oluşan ‘Entrikalı Dolap Komedyası’ tiyatro oyunu sonrası konuşan BUMKAD Başkanı Ülfet Öztürk, oyuna gösterilen ilgiden memnun olduğunu söyleyerek, “Buradan elde edilecek gelirle 10 kadın mühendis adayımızın 1 yıllık eğitimlerine destek olacağız. Bu proje ile cinsiyet eşitliği, nitelikli eğitim ve eşitsizliklerin azaltılmasına katkı sağlamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

BUMKAD Başkanı Ülfet Öztürk oyunun gerçekleşmesinde katkı sağlayan paydaşları Global Shapers Bursa Hub ve Ekip İşi Tiyatro’ya, yönetmen Arzu Tan Bayraktutan’a ve tiyatro oyunun destek sponsorları ELTEK Engineering, Eyrice Diş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Referans Catering kuruluşlarına teşekkür ederek plaket verdi.