GÜLİN ÖZDEMİR / SOSYAL TV 

Bursa’da Osmangazi Belediyesi tarafından hayata geçirilen  Bakım Ve Rehabilitasyon Merkezi (BAREM) Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın katılımıyla hizmete açıldı Programa Bursa Valisi Mahmur Demirtaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa milletvekilleri ve yoğun bir katılım sağlandı.

Başkan Mustafa Dündar’ın konuşmasından öne çıkanlar; 

Yaptığımız sosyal desteklerin yanında toplumun huzurlu yaşam sürmesi adına bir çok çalışmalar gerçekleştiriyoruz . Kaynaklarımızı halkımızla bölüştürürmeye devam ediyoruz. Sevgi mağazası aşevi gibi uygulamalarımızla ihtiyaç sahiplerinin yanında oluyor. 

Bakıma ihtiyaç duyan yaşlıların evlatların ellerinden tutarak yolumuza devam ediyoruz bizim yolumuz dayanışma kardeşlik yoludur. Yaşlara saygı toplumun olgunluğunu göstergesidir. Bu insanın temel değerlerinden biridir. 

Tek dileğimiz yaşlarımızın sağlıklı bir ömür geçirmeleri. Alzheimer hastalığı maalesef yaşlı nüfusun artmasıyla birlikte artmıştır. Bu sebeple BAREM’i açtık. Osmangazi Belediyesi olarak kapımız her zaman onlara açıktır. Hizmet etmeye her zaman hazırız. Bu duygu ve düşüncelerle açtığımız iki merkezimizde Bursamıza hayırlı olsun.

WhatsApp Image 2024-03-19 at 12.51.14

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın konuşmasından öne çıkanlar; 

Bursa Görükle'de 'huzur' operasyonu yapıldı Bursa Görükle'de 'huzur' operasyonu yapıldı

Bugün Osmangazi Belediyemiz adına yakışır bir hizmeti yerine getiriyor. Bunların hepsi birer ihtiyaç ve bu ihtiyaçlar bir bir yerine getiriliyor. 

Alanda emekli kardeşlerimiz var. Bir eni dönem ile ilgili güzel destekler hazırladık. Her emekli vatandaşımızın bazı hakları var. Ücretsiz ulaşım uygulamamız gibi.

Sayın Cumhurbaşkanımız, engellilerin yaşlıların abisi. Böyle bir devlet lideriyle yol yürümek bizim için onur be şereftir. 

Bu güzel hizmet için Osmangazi Belediye başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum.

WhatsApp Image 2024-03-19 at 12.56.11

Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, “İnsan mahlukatın en şerefli varlığıdır.
Büyüklerimiz dün ile bugün arasında köprü kuran değerlerimizdir. Devletimiz son 22 yılda yaşlılara yönelik önemli hizmetleri sunmaktadır. Yaşlılara saygı haftasını kutluyor sizleri saygıyla selamlıyorum” dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın konuşmasından öne çıkanlar; 

Bugün Bursa’dayız. Filistin’de mazlum kardeşlerimize barış diliyorum ve herkesin ramazan bayramını kutluyorum. Böyle kıymetli bir hizmeti Bursa’yı kazandırdığı için Osmangazi Belediyemize teşekkür ediyorum. Sosyal belediyecilikte zirve yapmış bir hizmet olan BAREM’i vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz.
Yepyeni bir huzurevinin resmi açılışını gerçekleştiriyoruz. 

Burada yaşlılarımız ev ortamında ağırlıyoruz.  Gece gündüz demeden devam edeceğiz. Böyle tesisleri arttırmak için var gücümüzle çalışacağız. Evde bakım desteğimiz ile yaşlılarımızın yanında oluyoruz. Bursa’da evde bakım yardımına 16 bin kişi faydalanmaktadır. 

22 yıldır ülkemizin umut dolu yarınları için çalışıyoruz. Her türlü zorluğun üzerinden de geliyoruz. Türkiye Yüzyılı doğrultusunda tek bir kardeşimizi arkada bırakmadan yolumuza devam diyoruz. 

Mustafa Dündar başkanımızla Osmangazi’de hizmet vermeye devam edeceğiz. Alinur Başkanımızla da inşallah Bursa’da yola devam edeceğiz. Bursa’yı her alanda güçlendireceğiz.

WhatsApp Image 2024-03-19 at 12.40.42WhatsApp Image 2024-03-19 at 12.41.33