GÜLİN ÖZDEMİR / SOSYAL TV 

Bursa’da Osmangazi Belediyesi tarafından kente kazandırılan Osmangazi Halk Lokantasının açılış töreni Başkan Erkan Aydın’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Osmangazi Meydanında hizmete giren halk lokantası Osmangazililere ekonomik fiyata, sağlıklı yemekler sunacak. 

WhatsApp Image 2024-06-10 at 11.35.12

Bursa’da lodos nedeniyle deniz taştı Bursa’da lodos nedeniyle deniz taştı

Halk Lokantası, hafta içi her gün saat 11.00 ile 15.00 saatleri arasında vatandaşlara hizmet verecek. Hafta sonları ve resmi tatillerde ise kapalı olacak. Günlük 1000 kişilik yemek çıkacak olan Halk Lokantası’nda dört çeşit yemek 80 lira. 

WhatsApp Image 2024-06-10 at 11.48.06

Başkan Erkan Aydın konuşmasında, “Ekonomik sıkıntılar kendini çok net hissettiriyor. Biz de Osmangazi Halk lokantalarını açarak ve uygun fiyat tarifesiyle vatandaşlarımıza hizmet etmek istiyoruz. Buradaki temel ağaç dar gelirli vatandaşlarımıza uygun fiyatta yemek yemelerini sağlamak. Şimdiden Kueban Bayramınızı da kutluyorum ve teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi. 

WhatsApp Image 2024-06-10 at 11.38.46

CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk, “En önemli ilk icraatlerinde olan Osmangazi halk lokantasının Bursa’ya hayırlı olmasını diliyor ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Sosyal belediyecilik anlamında her zaman söylediğimiz önce vatandaşımız. Bize düşen düşmeyen her türlü katkıyı sağlamak için yola çıktık. Ekonomik sıkıntılar yaşayan milletimiz için bu tür çalışmalar yapıyoruz. TÜİK yetkililerine bir kez daha sesleniyorum. Elinizi vicdanınıza koyun doğru rakamları açıklayın. Bu ekonomik tasarruf tedbirlerine önce saraylarınızdan başlayın” şeklinde konuştu.