EŞREF AYDEMİR / SOSYAL TV 

Seçim döneminde açıkladığı beyannamede Osmangazi’nin birçok noktasına kreş inşa edeceklerini ifade eden Başkan Erkan Aydın, kreş projesi kapsamında ilk eserini Hamitler Mahallesi’nde hayata geçirecek. Osmangazi Belediyesi tarafından çalışan kadınların yükünü hafifletecek Ayça Azak Gündüz Bakımevi ve Çocuk Kreşi’nin temeli tören atıldı. 

Ayça Azak Gündüz Bakımevi ve Çocuk Kreşi’nin temel atman törenine CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, CHP Dirençli Kentlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Zeybek ve mahalle sakinleri katıldı. 

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, temel atma töreninde yaptığı konuşmada şöyle konuştu: 

"Azak ailesi çok teşekkür ederiz daha konusunu açmadan kabul ettiler. Biz iki ay içinde  ikinci temeli atıyoruz. Hamitlerden büyük olduğu için kadınlara ücretsiz bir jimnastik salonu açılışı da yapacağız. Daha sonra 6, 7 tane daha kreşimiz var protokollerini yapıp temel atma törenlerini yapacağız.  Ondan sonra yurdumuzla ilgili bayağı bir gelişme var, kız öğrenci yurdu o da Bağlarbaşı’nda İnşallah bir aksilik olmazsa onun temelini atacağız. Yani seçimden önce söz verdiğimiz gibi icraatlarımızı gerçekleştireceğiz ve Osmangazi'mize Bursa’ya hizmet etmeye devam edeceğiz. Hep birlikte sizlerin katkısıyla bu temel atmayı gerçekleştirdik İnşallah açılışına da genel başkanımız katılır Gökhan Abi, onun da sözünü senden alalım hep birlikte burada güzel bir açılış yaparız. En başta Azat ailesine annesine babasına diğer katılımcılara sayın Genel Başkan yardımcıları, milletvekilimize herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum hayırlı uğurlu olsun diyorum."

CHP Burs Milletvekili Nurhayat Altacakayışoğlu ise "Tüm çocukların eşit egitume ulaşabilmesi için kreşlerin önemine dikkat çekerek emeği gecelere Teşekkür etti. Teşekkür ediyoruz hem belediyemize Erkan başkan'a çok teşekkür ediyoruz hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Hizmet - İş Sendikası'ndan ek zam talebi Hizmet - İş Sendikası'ndan ek zam talebi

Yerel Yönetimler ve Dirençli Kentlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Zeybek, "Dirençli kentlerin istediği bütün riskleri ortadan kaldırmış bir yapı izlerini veriyor, kalıplar son derece uygun ve bu biçimi ile de bir mimar elinden çıktığı için çok değerli. Hamitler Mahallesi Bursa'nın en büyük mahallesi buradaki yaşayan çocuklarımızın Cumhuriyet Halk Partisi’nin yeni belediyecilik anlayışında dünya ile rekabet edebilmesi için, kalkınmacı ve üretim yanlısı bir belediyecilik hizmetinin hayata geçebilmesi için çocuklarımızın eğitilmesinin son derece önemli.  Artık eğitim hayatı yaşından sonra ilköğretim okullarında değil, neredeyse ama doğumdan hemen sonra başlayan bir süreç burada hem gündüz bakımından kreşle birlikte artık çocuklarımız yeni dünyada dijitalleşmeye, istediği her gece çalışmalarını yürütecek olan nitelikli beyinlere dönüşmeye uygun olarak gelişecekler. Biz bütün dünyayla Türk milleti olarak bu büyük Necip milletin gençleri rekabet edeceklerse 3 yaşından itibaren mutlak eğitimden faydalanmaları şart o nedenle bugün burada açılacak olan bir hayır dememiz tarafından evlatları adına yapılan bu tesis.  Dolayısıyla şükranlarımı sen gene başkanımızın sevgi ve selamlarını kendilerini iletiyorum yine Osmangazi belediye başkanımızın çok kısa süre içinde 7 tane daha kreşi Osmangazi halkının hizmetine sunuyor. Toplumun iki hareketliliğinde en önemli unsur olan eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanabilmesi ve özellikle de yoksul emekçi çalışan dar gelirlilerinin çocuklarının kreşlerden aldığı eğitimlerle yaşama diğer çocuklarla birlikte eşit bir biçimde başlıyor. olmalarını son derece değerli olduğunu düşünüyorum." şeklinde konuştu.