GÜLİN ÖZDEMİR / SOSYAL TV 

Türkiye, 31 Mart günü sandığa giderek 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticilerini belirledi. Bursa’nın önemli ilçelerinden biri olan Nilüfer’de Şadi Özdemir ilçenin yeni belediye başkanı oldu. Özdemir, bugün Nilüfer Nikah Evi’nde mazbatasını alarak görevine başladı.

Bursa'da hafta sonu hava durumu nasıl? (13 Nisan Bursa'da hava durumu) Bursa'da hafta sonu hava durumu nasıl? (13 Nisan Bursa'da hava durumu)

Törende konuşan Şadi Özdemir, “Sizleri bu mesai gününde buralara kadar geldiğimiz için çok teşekkür ediyor ve hepimizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Nilüfer sevginin saygının ve dayanışmanın kenti. Çok uzun zamandan beri yakınında olduğum bir belediye burası. Kurulduğu günden bugüne hızlı kentleşti. Bozbey başkanıma yapmış olduğu katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz. Nilüfer’i çıkardıkları çıta çok yüksek ve biz bu çıtayı daha yukarı çıkaracağız. Nilüfer halkı bize sahip çıktı. Biz de onların yüzünü kara çıkarmayıp hızla çalışmalarımıza başlıyoruz. Bu sürecin tamamında sizin de aklınıza ihtiyacımız gar. Hepinizin fikirleri için yanımızda olmanızı istiyoruz. Bana ve ekibime gösterdiğiniz bu güven için çok teşekkür ediyoruz. Biz oy veren vermeyen herkese hizmet vereceğiz. Burası hizmet yeridir. Size 5 yıl boyunca hizmet etmeye geliyoruz. Kentin değerlerini paylaşacağız. El ele omuz omuza verip Nilüferli paydaşlarımızla yürüyeceğiz. Yarın da devir teslim törenimiz var. Sizleri oraya bekliyoruz. İnancımız var, gücümüz var, enerjimiz var. Hepinize saygılar ve sevgiler diliyorum” ifadelerini kullandı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Ben bu dönemde emeği olan tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bursa’da 31 Mart’ta değişimi sağladılar. Tabii ki hedefimiz büyük. Yapacaklarımız var. Henüz mazbatayı almadık. Alacağız ve nelerin olup bittiğini kamuoyu ile paylaşacağız. Biz bu kentte tüyü bitmemeli yetimin hakkını korumak için yola koyulduk. Hiç kimseye de yedirmeyeceğiz. Bazıları beler olup bittiğini videoya çektiler. Neler yapılıp yapılmadığını zaten Bursa biliyor. Biz bunların hepsini halkımızla paylaşacağız. 5 yılda, 10 yılda neler oldu hepsini öğreneceksiniz. Devir teslim törenim buradaki gibi olmayabilir ama önemli değil Bursalılar devir yaptı. Ben hepinize çok teşekkür ediyorum. Bursa’da yapacağımız çok işimiz var. Nilüfer’de Şadi başkanımızla ilgili yapacağımız çok iş var. Önce çocukları gülümseteceğiz. Bundan sonraki işlerde Nilüferlilerin çıtasını daha da yukarıya çıkaracağız” diye konuştu.

'KAZANACAĞIZ' DEMİŞTİK

CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, “Ben çoğu zaman kapı kapı dolaşan, çalışan, bazen ötelenen itilen kadınlarımıza selam gönderiyorum. İlçe başkanlarımız hiç durmadan mücadele ettiler. 17 ilçe başkanımı da yürekten kutluyorum. Emeklerinize sağlık. Bu kenti yönetirken hiç bir çocuk yatağa aç girmesin. Değerli mücadeleci arkadaşlarım; Bursa ailesi olarak büyük işler yaptık. Hepinizin emeğine sağlık. İyi ki varsınız. Sayın Mustafa Bozbey’e de çok teşekkür ediyorum. Turgay başkanımız partimizin bayrağını 5 yıl Nilüfer’de  dalgalandırdı. Şadi başkanım o bayrağı daha da yuları çıkartacak. Bu kentte o kadar güzel işler yapılacak ki bu halk görecek. 20 yıldır bu kenti yönetenler de görecek belediye işi nasıl olurmuş. ‘Kazanacağız’ demiştik. Çünkü bu bir inançtı bizim için. Ben hepinize sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İktidar olacağımız günlerin özlemiyle hepinize saygılar diliyorum”