Bayram öncesi nakit para sıkıntısı vatandaşların çekmemesi için uyarılarda bulunan para piyasaları uzmanı İslam Memiş, özellikle borsada parası olanlara işlem takasının 20 Haziran'da gerçekleşecek olmasını hatırlattı. 

"Bugün son gün" diyerek uyaran Memiş'in çıklamaları şöyle:  12 Haziran (Yarın) Bayram öncesi nakite geçmek isteyenler için son gün. Borsa da Perşembe günü yapılan işlemlerin takası 20 Haziran’da gerçekleşecek. Borsa da Cuma günü yapılan işlemlerin nakit gerçekleşmesi 21 Haziran’da gerçekleşecek.Bayram öncesi hazırlığı buna göre yapılmalı.

gggg-16

Emekliye ek zamda son kulis: Net rakam ve tarih verildi Emekliye ek zamda son kulis: Net rakam ve tarih verildi

9 günlük Kurban Bayramı tatili dolayısıyla bankalar ve kurumlar kapalı.Ancak Perşembe-Cuma-Cumartesi (20-21-22 Haziran) serbest piyasalar açık. Yani, döviz büfeleri ve kuyumcular açık.Tatil sezonunda nakit para hareketliliği çok olur. Ondan sebep sahte paralara dikkat.

Yurt dışından döviz ile gelmiş veya tatilde döviz bozdurma ihtiyacı olanlar, bu hafta nakit hazırlığını yapmalı. Tatilde düşük kur nedenli çok zarar edersiniz.Ülkemize tatil için gelmiş turistlerin mağduriyetine şahit olursak insanlık görevimizi yapalım.

Tatilde ihtiyaç olunan şeylere para harcanmalı. Bu tatil para harcama değil, dinlenme tatili olacak. Piyasayı gördüğünüzde beni daha iyi anlayacaksınız. Yoksa 3 aylık tamamlayıcı sigortanızı yaptırabilirsiniz. Neyin ne zaman olacağı belli olmaz. Özel hastaneler, otelden pahalı. Bu yıl malına sahip çıkmak çok önemli olacak. Tatil rehavetiyle değerli eşyalarınızı bir yerlerde unutmayın, kolay ulaşabilecek yerlerde muhafaza etmeyin. Hırsızlığa dikkat. Gidene mi yanarsın, yerine koyacağın bedele mi?