Muğla Marmaris ilçesinde İçmeler Mahallesi’nde özel bir kuruma ait olan sosyal tesis inşaatında kolona dayalı çelik kalıp rüzgarın da etkisi ile işçilerin üzerine düştü. Yaşanan iş kazasında işçilerden İsmail Tepebaşı (34) ve Y.G. (33) çelik kalıbın altında kaldı.

AW184541_01

1 işçi hayatını kaybetti, 1 işçi yaralı

Bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri İsmail Tepebaşı’nın hayatını kaybettiğini tespit ederken, yaralı işçi Y.G. ise ambulansla hastaneye kaldırıldı. Olay sonrası Marmaris Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatılan soruşturma çerçevesinde şantiye şefi ile yüklenici firma sorumlusunun gözaltına alındığı öğrenildi.

Kaçak yaptığı yapı 4 kez yıkıldı, "bir daha yıkılmasın" diye çatıya çıkarak direndiler Kaçak yaptığı yapı 4 kez yıkıldı, "bir daha yıkılmasın" diye çatıya çıkarak direndiler

AW184573_02
Şantiyedeki işçiler yaşanan kazayı alkışlarla protesto etti. Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü de olay yerine gelerek yetkililerden bilgi aldı. Başkan Ünlü, gerekli incelemelerin ardından yetkililerin açıklama yapacağını aktardı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.