İstanbul Küçükçekmece'de Atatürk Mahallesi Divan Sokak’ta bulunan 4 katlı binanın bodrum katında doğal gaz patlaması meydana geldi. İhbar üzerine olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Ekipler olay yerinde çalışmalarını sürdürürken patlama nedeniyle 1 kişi hayatını kaybetti, 2'si ağır 5 kişi de yaralandı. Patlama anı ise güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Zonguldak'taki heyelanda anne ve oğlunun cansız bedenine ulaşıldı Zonguldak'taki heyelanda anne ve oğlunun cansız bedenine ulaşıldı

AW078702_01

İstanbul Valiliği'nden açıklama

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada "Küçükçekmece Atatürk Mahallesi Divan Sokak'ta meydana gelen ve ilk belirlemelere göre doğalgaz kaynaklı olduğu tespit edilen patlama sonucunda 1 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Olayda ikisi ağır olmak üzere toplam 5 vatandaşımız da yaralanmış olup olayla ilgili tahkikat devam etmektedir" dendi.

AW078702_02

Küçükçekmece Belediye Başkanı Çebi: "Antibakteriyel sprey üretimi yapılan tüpler neden olmuş olabilir"

Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi de olay yerine gelerek açıklamalarda bulundu. Çebi, iş yerinde antibakteriyel sprey üretildiğini belirtirken patlamaya da üretim yapılan tüplerin neden olmuş olabileceğini söyledi. Ekiplerin patlamanın nederniyle ilgili incelemeleri sürüyor.