Ankara'da kritik zirve! Cumhurbaşkanı Erdoğan MİT Başkanı Kalın ve Bakan Tunç'u kabul etti Ankara'da kritik zirve! Cumhurbaşkanı Erdoğan MİT Başkanı Kalın ve Bakan Tunç'u kabul etti

Gözlerin çevrildiği Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Özel ile Ankara'da gerçekleştirdiği kiritik  görüşme sona erdi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde saat 16.07'de CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i kabul etti. Özel’i AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş karşıladı. Özel’e ziyaretinde CHP İstanbul Milletvekili Namık Tan da eşlik etti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Özel ile görüşmesinde sıcak başlıklar olması bekleniyordu.  Sivil anayasa için Meclis'te görüşme trafiği başladı. Görüşmede, yeni anayasa çalışmalarındaki son durumun ele alınması bekleniyordu.  Görüşmede, İsrail'in Gazze'ye yönelik katliamları ile kalıcı barışın sağlanabilmesi için atılan adımların da değerlendirilmesi öngörülüyordu. Özgür Özel'in görüşmede, Filistin için liderlere yazdığı mektup ile önümüzdeki günlerde Filistin'e yapacağı ziyareti de anlatması bekleniyordu. 

Görüşme sonrası henüz bir açıklama yapılmadı.