Konya’da öldürülen Yıldırım Uyan’ın işkence sonucu öldüğü belirlendi.

Ankara’da eşi ve engelli oğlunu öldürdü, ifadesi ortaya çıktı Ankara’da eşi ve engelli oğlunu öldürdü, ifadesi ortaya çıktı

UYAR

Konya Güneysınır ilçesinde yaşayan ve çay ocağı işletmeciliği yapan Ali Osman Kurt ile meslektaşı Yıldırım Uyan, 17 Ocak günü iş meselesi nedeniyle tartışıp, kavga etti. Uyan, kavgada sert bir cisimle Kurt’un başına vurarak yaraladı. Taraflar bu olay üzerine birbirinden şikayetçi oldu.

Ali Osman Kurt, 1 Şubat günü ise otomobiliyle cadde kenarında yürüyen Yıldırım Uyan’a çarptı. Kurt, yola savrulan Uyan’ı sopayla dövüp, el ve ayaklarını bağlayarak otomobiline alarak dağlık araziye götürdü. Öldüğünü anlayınca da Uyan’ın cesedini gömdü.

UYAR3

Baba ihbarda bulundu

Yıldırım Uyan’ın babası Ali Uyan, 3 Şubat günü, polis merkezine giderek oğlundan 2 gündür haber alamadıklarını söyledi. Bunun üzerine Uyan’ın çevresindekilerin ifadesine başvuran polis, Uyan’ın en son Bozkır Caddesi’nde görüldüğünü belirledi. Caddedeki güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, Ali Osman Kurt’un otomobiliyle Uyan’a çarpıp, dövdüğünü tespit etti.

UYAR2

İşkenceyi itiraf etti

Kurt, ifadesinde Uyan’ı geçmişten kaynaklanan husumetten dolayı dövdüğünü belirterek, “Takip ederek arabamla çarptım. Ellerini kollarını bağlayarak arabaya bindirdim. Kendime ait ahıra bağladım. Orada yaklaşık 4 saat dövdüm.” dedi.

UYAR5

"Yakmaya çalıştım, ancak olmadı"

Cesedi yakmak istediğini de itiraf eden Kurt, “Orada ölünce benzin alıp dağa götürdüm. İlçeye yaklaşık 10 kilometre uzakta bir yerde yakmaya çalıştım, ancak olmadı. Daha sonra onu orada bırakıp evden kazma ve kürek alıp tekrar bölgeye geldim. Yakmaya çalıştığım yerin 800 metre ilerisinde bir çukur kazarak gömdüm. Otomobilimin içerisindeki koltuktaki kumaşları ise yoğun kan olduğu için kendim kestim.” dedi.

Kurt, itiraflarının ardından Uyan’ın cesedini gömdüğü yeri polise gösterirken, otopsi raporunda Uyan’ın vücudunun bütün kemiklerinin kırık olduğu ifade edildi. Raporda, Uyan’ın vücudunun çeşitli bölgelerinde yanıklar olduğu da vurgulandı.