GÜLİN ÖZDEMİR / SOSYAL TV 


Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Kent Meydanı düzenleme çalışmaları kapsamında yaptırılan Kent Meydanı Kızılay Binası’nın açılışı Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan ve Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’ın katılımıyla gerçekleşti.

WhatsApp Image 2023-10-31 at 17.32.05

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan törende yaptığı konuşmada, “Burada yapılan hizmetler başka bir hizmete benzemiyor. Gönüllere her zaman dokunuyorsunuz. Afetlerde, ihtiyaç zamanlarında ilk akla Kızılay geliyor. Kızılay nerede diye sitem edinildiğinde bile gönüllere dokunulmuş olduğu görülüyor. Bu merkez için Başkan Alinur Aktaş’a huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bir kan gönüllüsünü ikna etmeniz kolay değildir. Bu yer bu anlamda güzel bir yer oldu. Ben hepinize gönülden teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın konuşmasından öne çıkanlar; 

Rakamsal değeri çok önemli olmadada bazı açılışların büyük önemi vardır. Bu da o açılışlardan biridir. 

Kızılay’ın birçok çalışmalarına şahit oldum. Özellikle deprem bölgesinde güzel çalışmalar gerçekleşti. Bakmayın bazılarının yaptığı haberlere, Kızılay yoğun çalışma gerçekleştirdi. 

Kızılay şimdi savaş bölgesinde de var. Kızılay bu milletin kendi malı. Kızılay kimsesizlerin kimi olmuş önemli bir kuruluş. Sağlıklı olan herkesin burada kan vermesi çok kıymetli. Ben burasının Bursa adına güzel bir kazanım olacağını düşünüyorum. 

Hiç tahmin etmeyeceğiniz bir anda kana ihtiyacınız olabilir. Hiç ummadığınız bir anda rahatsızlığınız ortaya çıkabilir. Kent Meydanı aktivitesi çok yüksek bir mekan. Bu vesile ile bir taşla birkaç kuş burmuş olduk. 


Burası en hareketli noktalardan birisi oldu. Estetik açısında vatandaşlar için oturabileceği yerler yaptık. Kızılay’ın önceden burada bir aracı bulunuyordu. Burada bi tane hayata dokunabilmek çok kıymetli ve değerli. 

Bursaspor'un Hes İlaç Afyonspor karşısındaki ilk 11'i belli oldu Bursaspor'un Hes İlaç Afyonspor karşısındaki ilk 11'i belli oldu

Burası yüzlerce binlerce insana şifa olsun. Gönüllülük çok farklı bir duygu. Allah rızası için yapılan çalışmaların bir bütünüdür. Hayırlı uğurlu olsun diyorum.