CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet Milas'a bağlı Akbelen Ormanı'na gitti. Kılıçdaroğlu, ormanı ağaç kesimine karşı korumak için günlerdir mücadele eden köylülere ve çevrecilere desteğini sundu.

Kılıçdaroğlu, ilk olarak halkın taleplerini dinledi. İkizköy Çevre Komitesi'nden Necla Işık, kesimin durdurulmasını istediklerini vurgulayarak, "Tarım Orman Bakanlığı bu ormanları korumakla mükellef değil mi? Aç gözlü şirketlere satmak zorunda mı? Bakana seslenin. Akbelen giderse Kazdağları gidecek, İliç gidecek, vatan gidecek. Beş gündür mahvolduk. Tarım Orman Bakanı'na dört senedir sesleniyoruz; bu kesimi durdurun" dedi.

Vatandaşlar Kılıçdaroğlu’na kesim bölgesine beraber gitme çağrısı yaptı, “Bizimle ağaçlara sarılın” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu ayrılmak için araca bindiği sırada direnişçiler tarafından “Arabaya değil, barikata” sloganları atıldı.

Doktor Ender Saraç ile ilgili istismar iddiaları sonrası bakanlık harekete geçti! Çocuk ve anne için destek Doktor Ender Saraç ile ilgili istismar iddiaları sonrası bakanlık harekete geçti! Çocuk ve anne için destek

DESTEĞE GİTTİLER EYLEMCİLERLE KAVGA ETTİLER

Kılıçdaroğlu'nun beraberinde gittiği heyette CHP Milletvekili Mahmut Tanal da yer aldı.

Tanal, kendisine tepki gösteren bir vatandaşı AKP'li olmakla suçlayarak, "Sizin yüzünüzden iktidarı kaybettik sen AKP'nin provokatörüsünüz" dedi.

Vatandaş, "Bizim sayemizde kazanacaktınız iyi ki kazanmadınız" dedi. Tanal, eylemciler tarafından yuhalanarak alandan çıkarılmaya çalışıldı.