Kayseri'de Melikgazi ilçesi Danişmentgazi Mahallesi'nde yabancı uyruklu bir kişi, 5 yaşındaki yabancı uyruklu çocuğu taciz ederken yakalandı.

Aw237266 01 (1)

Olayın ardından toplanan kalabalık grup, şahsı almak için taşkınlık çıkardı.

Aw237266 02 (1)

Özel Harekat polisleri tarafından alınan şüpheli bölgeden uzaklaştırılırken, kalabalık grup yabancı uyruklulara ait araçları ters çevirdi, iş yerlerini de ateşe verdi.

Aw237266 03 (1)

TOMA araçları ile müdahale edilen olayda itfaiye ekipleri de çıkarılan yangınlara müdahale etti.

Toplanan kalabalığı dağıtma çalışmaları devam ediyor.

Ankara Sincan ilçesinde 5. kattan asansör boşluğuna düşen kız çocuğu hayatını kaybetti Ankara Sincan ilçesinde 5. kattan asansör boşluğuna düşen kız çocuğu hayatını kaybetti

A W237258 02

Polis kalabalığa dağılması konusunda uyarı yaptı.

KAYSERİ VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Kayseri Valiliğinden yapılan açıklamada, Danişmentgazi Mahallesi’nde yabancı uyruklu bir şahsın, küçük yaştaki yabancı uyruklu bir çocuğa yönelik taciz davranışı neticesinde şahsın emniyet birimlerince gözaltına alındığını açıkladı.

Çocuğun koruma altına alındığı belirtilen açıklamada, "Konu tarafımızca titizlikle takip edilmekte olup, vatandaşlarımızın itidalli davranarak, resmi makamlarca belirtilen açıklamalar haricinde herhangi bir eylemin içinde olmamaları hususunda kamuoyuna saygıyla sunulur” denildi.

KAYSERİ VALİSİ ÇİÇEK'TEN AÇIKLAMA

Bölgeye gelen Kayseri Valisi Gökmen Çiçek vatandaşları sakinleştirmek için görüşmeler yaptı.

Burada konuşan Vali Çiçek; "Ben sizin öfkenizi çok iyi anlıyorum. Gerçekten çok kızgın olduğunuzu ve bu olayın alçak bir olay olduğunu biliyorum. Size valiniz olarak söz veriyorum. Bir daha Danişmentgazi Mahallesi'nde böyle alçaklık olmayacak. Hiçbir polisimizin ve vatandaşımızın burnu kanamasın. Ne gerekirse yapacağız. Ama şu an dağılalım. Ne polisimizin ne de kimsenin canı yansın. Lütfen herkes evlerine gitsin. Devlet gereğini sonuna kadar yapacak" ifadelerini kullandı.

KAYSERİ İL EMNİYET MÜDÜRÜ AYDIN'DAN AÇIKLAMA

Kayseri İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın da bölgeye gelerek, yaptığı açıklamada, "Tepkinizi gösterdiniz. Sizi anladık, mesajınızı aldık. Bundan sonraki yapacağınız her türlü hareket sizinle ilgili konulara dönecek. Buradaki mağdur şahıs Türk değil. Şu anda şüpheli şahıs gözaltında. Mağdur şahsın sağlığıyla ilgili herhangi bir problem gözükmüyor. O şahsın ve ailesiyle ilgili sınır dışı dahil her türlü işlemlerinde size söz veriyorum. Bir hafta sonra tekrar bu mahalleye geleceğim. Bu olayla ilgili neler yaptığımızı söyleyeceğim. Lütfen ailelerinizi alın, evlerinize geçin. Biz gerekeni yapacağız, bunun sözünü veriyorum" ifadelerini kullandı.

Olaylar dindirilemiyor, 10 polis yaralandı

Danişmentgazi, Osmanlı ve Selçuklu Mahalleleri'nde kalabalık gruplar; yabancı uyruklulara ait araçları ters çevirerek ateşe verdi.

TOMA araçları ile itfaiye ekipleri şehirde çıkan yangınlara müdahalelerini sürdürüyor.


Öte yandan çıkan olaylarda yaralanan 10 polis hastanelerde tedavi altına alındı.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTIRILDI

Öte yandan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri şehir genelinde güvenlik önlemlerini artırdı.

Mahallelere giriş ve çıkışlar kontrollü olarak sağlanıyor.

A W237258 03A W237258 05A W237258 06