Yaklaşık 3 bin üyesiyle şehrin en etkin dernekleri arasında yer alan Karacabeyliler Derneği’nde 12 Kasım’da seçim yapılacak.

Dernek binasında saat 13.00’da gerçekleştirilecek seçimde derneğin mevcut başkanı Hasan Kahraman’ın yeniden aday olmayacağı öğrenildi.

Subaşı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde başarılı işlere imza atan Erkan Bilör ise yeni dönemde dernek başkanlığa adaylığını açıkladı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bilör, etkin bir yönetimle daha aktif bir dernekçilik anlayışıyla Bursa’da fark yaratacaklarını belirtti.

Yönetiminde Karacabeyli önemki isimlerle yola çıkan Erkan Bilör, göreve geldiği takdirde derneği daha aktif hale getirerek, hem Bursa’da hem de Karacabey’de fark yaratmak istediklerini vurguladı.

Nilüfer’in sultanları evinde galip Nilüfer’in sultanları evinde galip

Karacabey’e hizmet noktasında ellerinden gelen özveriyi göstereceklerini belirten Bilör, “Bizler her ne kadar Bursa’da yaşasak da Karacabey sevdalısı insanlarız. Karacabey’imizde olup bitenleri sürekli yakından takip ediyoruz. Uzun yıllar hem Subaşı Derneği’nde başkanlık yapmam, hem de Karacabeyliler Derneği yönetiminde yer almam sebebiyle yeni dönemde Bursa Karacabeyliler Derneği’nin başkanı olmam yönünde yoğun tavsiyeler aldım. Arkadaşlarımızın bu teveccühüne duyarsız kalamadım ve taşın altına elimi koymam gerektiğini düşünerek başkanlığa aday oldum. Yeni döneme dair güzel düşüncelerimiz var. İyi bir ekiple yola çıkıyoruz. Bursa ve Karacabey’de etkin bir dernekçilik anlayışıyla fark yaratacağımızı düşünüyoruz. Hedefimiz, Karacabeylilerin gücünü Bursa’da daha çok hissettirmektir. Bunu başaracak inanca ve cesarete sahibiz.” diye konuştu.

2018 yılından bu yana kurucu başkanlığını da üstlendiği Subaşı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde başarılı çalışmalar yapan Bilör, Karacabeyliler Derneği’nde son dönem başkan yardımcılığı görevinde de bulundu.

Bilör ayrıca, Bursa Kanser Derneği’nde iki dönemdir başkan yardımcılığı görevini sürdürürken, Bursa’daki Madde Bağımlılarıyla Mücadele Derneği’nde de bir dönem yönetimde yer aldı.

Bilör, tüm üyeleri oy kullanmak için pazar günü gerçekleşecek seçime davet etti.