Son günlerde uçuş güvenliği uçaklarda yaşana kaza ve arızalarla gündeme gelirken bir haber de Japonya'dan geldi. Japonya Öz Savunma Kuvvetleri’ne ait bir nakliye uçağının kokpit penceresi, uçuş sırasında aniden açıldı. Uçak, Niigata Havalimanı'na acil iniş yaptı.

Japonya'nın Saitama eyaletindeki Iruma Hava Üssü'nden yerel saatle 17.00 sıralarında havalanan Japonya Öz Savunma Kuvvetleri’ne (SDF) ait C2 tipi nakliye uçağı, kokpit penceresinin aniden açılması nedeniyle 17.17 sıralarında Niigata Havalimanı'na acil iniş yaptı. Mürettebattan yaralanan olmazken, uçağın indiği pist yaklaşık 20 dakika hava trafiğine kapatıldı. SDF olayla ilgili detaylı soruşturma başlatıldığını açıkladı.

İranlı yetkili kaza anını anlattı: Reisi'nin helikopteri bulutlu alandan çıkamadı! İranlı yetkili kaza anını anlattı: Reisi'nin helikopteri bulutlu alandan çıkamadı!

SON GÜNLER KAZALAR ARTTI

SDF son zamanlarda yaşanan havacılık kazaları ile gündeme gelmişti. Geçtiğimiz ay SDF’ye ait 2 askeri helikopter Pasifik Okyanusu’nda yapılan bir tatbikat sırasında çarpışarak düşmüş, en az 1 kişinin hayatını kaybettiği, 7 kişinin ise kaybolduğu bildirilmişti. Dün de yine SDF’ye ait bir devriye uçağı Shimousa Hava Üssü'ne inişi sırasında pistten çıkmıştı. Olayda yaralanan olmamıştı.