İYİ Parti’nin 5. Olağanüstü Kurultayı’nda üçüncü turda en çok oyu alarak genel başkan seçilen Müsavat Dervişoğlu, düzenlenen törenle görevi eski genel başkan Meral Akşener’den devraldı. Akşener, Dervişoğlu’na çiçek takdim ederek “hayırlı olsun” dileğinde bulundu.

Devir teslim töreninde konuşan Dervişoğlu, “Bu yolculuğun nasıl başladığına şahitlik edenlerdenim. Milletimiz için, hürriyet ve istiklal için, demokrasimiz için, bu zamana kadar unutulanları hatırlatmak için, devletimiz için de itibar yolculuğu diyoruz. Yolculuğumuzun her adımında Sayın Genel Başkanımızın teri, mücadelesi, fedakârlıkları var. Ben Türk milletinin huzurunda kendisine ülkemize katkılarından dolayı şükranlarımı arz ediyorum.

“SADECE BİR KOLTUK DEVRALMIYORUM, BİR ÜLKÜYÜ TESLİM ALIYORUM”

Sadece bir koltuk devralmıyorum; bir ülküyü, bir hedefi ve idealler demetini teslim alıyorum. Onu da bir bayrak gibi teslim alıyorum. O bayrağı daha yükseklere taşımanın, kutlu hedeflere götürmenin sözünü veriyorum” ifadelerini kullandı.

Akşener ise şunları söyledi:

Kaplan davasının gizli tanığından şok eden sözler! Ayhan dişlerimi çekti Kaplan davasının gizli tanığından şok eden sözler! Ayhan dişlerimi çekti

“Biz partimizi kurarken ‘ben’ değil ‘biz’ olduk. Çok ilginç bir kurultay oldu. Herkesin herkese hakaret ettiği kongreleri biliyor Türkiye ama biz bir ilki başardık. Bundan sonraki fasılda iktidarın yolu açılacak. Evet ben bir sandalye değil, hepimizin ortak birikimini de devrediyorum. Bu değişim umuyorum gençlerimize de örnek olacak. Ben çok mutluyum.”

Devir teslim töreninin ardından Müsavat Dervişoğlu ve yeni parti yönetimi Anıtkabir’i ziyaret edecek