Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yenimahalle Spor Salonu'nda AK Parti Adıyaman İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'na katıldı. Muhalefette yaşanan tartışmalara değinen Erdoğan, "CHP ve eski ortaklarının kavgası bitmedi, her gün yeni skandala uyanıyoruz" dedi. Erdoğan, "Gündemimizde vatandaşımızın canını yakan enflasyon ve hayat pahalılığı ile mücadele var" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı'nın Adıyaman ilçe adaylarını da açıkladı: Besni - Reşit Altan, Çelikhan - Mustafa Bulut, Gerger - Erkan Aksoy, Gölbaşı - Hakan Toydaş, Kahta - Mehmet Can Hallaç, Samsat - Halil Fırat, Sincik - Mehmet Korkut, Tut - Ercan Öncebe.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları:

İnşası tamamlanan 2798 konutun kurasını çektik. Teslimini yaptığımız deprem konutlarının hak sahibi kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Adıyaman'da yaklaşık 32 bin konutumuzun inşası devam ediyor. İnşallah onları da tamamladıkça hak sahibi kardeşlerimize etap etap teslim edeceğiz. Hedefimiz iki ay içinde deprem bölgesi genelinde 75 bin konutun teslimini yapmaktır. Yıl sonuna kadar 200 bin konut ve köy evini hak sahiplerine teslim edene kadar durmadan, dinlenmeden çalışacağız. Ardından bu sayıyı 389 bine tamamlayacağız. Biz tutamayacağımız sözü vermeyiz, söz verdiğimiz zaman da onu yerine getirmeden rahat etmeyiz.

Bugün Adıyaman'a teşekkür borcumuzu ödemek için geldik. Ülkemiz siyasetinde dönüm noktası olan 14-28 Mayıs'ta Adıyaman bizleri çok güçlü şekilde bağrına bastı. 14 Mayıs'ta yüzde 66, 28 Mayıs'ta ise yüzde 69 gibi rekor oyla destek veren Adıyaman'a en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Kandil'den Pensilvanya'sına, terör elebaşlarının tüm güçleriyle asıldığı kritik seçimde Adıyaman geleceğine sahip çıktı. Adıyaman halkı acılarını istismar ederek iktidar rüyası gören fırsatçılara müsaade etmedi. Bunların oyununa gelmedi.

"SEÇİM YENİLGİSİNİN FATURASINI BİR KİŞİYE KESTİLER"

Türkiye'nin sonu felaketle bitebilecek çok büyük bir uçurumun kenarından döndüğü, gün geçtikçe anlaşılıyor. "13. Cumhurbaşkanımız" diyerek millete reklamını yaptıkları zatın bugün adının anılmasına dahi tahammül edemiyorlar. Seçim yenilgisinin faturasını bir kişiye kestiler. Cumhurbaşkanı adaylarının yanında kim varsa tekmili birden siyasetten diskalifiye ettiler. 14-28 Mayıs seçimlerinin üzerinden 8 ay geçti ama CHP ve eski ortakları arasındaki kavganın arkası kesilmedi, her gün yeni bir skandala uyanıyoruz. Adıyamanlı kardeşlerimiz sadece kendi istikballerini değil, 85 milyonun geleceğini de kurtardı. Altın değerinde bir 5 yıl daha kazandırdınız. Rabbim tüm Adıyaman halkından razı olsun. Siz bize sahip çıktınız. İnşallah biz de sizleri sahipsiz, boynu bükük bırakmayacağız.

Devletimizin tüm imkanlarını zorlama pahasına da olsa depremzede şehirlerimizi yeniden ayağa kaldıracağız. Muhalefetin ne yaptığını, ne söylediğini, hangi yalanlara sarıldıklarını biz asla önemsemiyoruz. Bunlara cevap vermek için sarf ettiğimiz her nefesi ziyan görüyoruz. CHP yönetiminin ülkenin ve milletin sorunlarına çözüm üretmek gibi bir derdi yoktur. Milletimiz de bunların tıynetini ve zikrini çok iyi biliyor. Biz sadece ve sadece işimize odaklanıyoruz.

TERÖR VE ENFLASYONLA MÜCADELE MESAJI

Terör örgütlerinin başını nasıl ezeriz bunun mücadelesini veriyoruz. Bizim gündemimizde milletimizi hedefleri ve hayalleri ile buluşturmak var. Gündemimizde vatandaşımızın canını yakan enflasyon ve hayat pahalılığı ile mücadele var. Biz yalanla, iftirayla siyasetteki başarısızlıkları örtmenin hevesinde değiliz. Biz 85 milyonun dertlerine derman olmanın peşindeyiz. Nitekim şehrimizin çok önemli bir ihtiyacını karşılayacak olan Adıyaman-Çelikhan yolunun ihalesini 13 Mart'ta yapıyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ukrayna zirvesine mesaj: 'Zelenskiy'nin barış planını destekliyoruz' Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ukrayna zirvesine mesaj: 'Zelenskiy'nin barış planını destekliyoruz'

14-28 Mayıs seçimleri ile elde ettiğimiz avantajı 31 Mart seçimlerinde büyük bir zafer kazanarak taçlandıracağız. 31 Mart'a hazır mıyız? Kapı kapı dolaşmaya var mıyız? AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak hazırlıklarımızı çok önceden yaptık. Hangi ilimizin neye ihtiyacı olduğunu doğru tespit ederek buna göre plan ve projelerimizi tek tek belirledik.