İstanbul'un en ünlü restoranlarından birinde skandal bir olay yaşandı. Yemek siparişi veren çift tabakta gördüğü sigara izmariti ile neye uğradığını şaşırdı. Olayla ilgili tutanak tutuldu. Restorandan kendilerine dönüş olmadığını söyleyen mağdur çift tazminat davası açacaklarını söyledi.

Mantarlı tavuğun içinden sigara izmariti çıktı

Skandal çok ünlü bir mekanda yaşandı. Çift masaya mantarlı tavuk siparişi verdi. Yemek yerken çatala tuhaf bir cisim takıldı. Çift kısa süre sonra tabaklarında sigara izmariti buldu.

haber.00_00_01_39.still051_720

Suçlamaları reddettiler

Yemeğinden sigara izmariti çıkan çift restoranın mutfağına durumu bildirdi. Mekanın yetkilileri, 'Zararlı alışkanlığı olan çalışanımız yok' diyerek suçlamaları reddetti. Olayın ardından tutanak tutuldu.

İzmarit mağduru Eray Üner yaşadıklarını böyle anlattı:

"Yemekten sigara izmariti çıktı, şok olduk. Eşim de şok oldu. Hatta, 'Bana mikrop bulaşmış olabilir mi?' dedi. Mutfağa girince bir daha şok olduk. O kadar kötü, o kadar berbat, pis, kirli... Mutfakta muhtemelen sigara içildiği ve yemeğe düştüğüne inanıyorum." dedi.

haber.00_01_06_24.still052_720

Bursa Gemlik ilçesinde akaryakıt istasyonunda hırsızlık güvenlik kameralarına yansıdı Bursa Gemlik ilçesinde akaryakıt istasyonunda hırsızlık güvenlik kameralarına yansıdı

Mağdur çift, tazminat davası açacak

Mağdur Üner, "Bizden olamaz' dediler ama düzenlediğimiz tutanakla kabul ettiler." dedi. Restorandan henüz bir dönüş almadıklarını söyleyen Üner, tazminat davası açacaklarını söyledi.

Mutfaktaki yetkililer ise, "İmkanı yok. Mutfakta sigara içme gibi bir lüksümüz yok. Gelen malzemede bir şey vardır yani. Bunu açıklayacak bir durum yok, fotoğraflarını çekip merkezimize ileteceğiz. Sorumluluk kime aitse tutanak tutulacak" açıklamasını yaptı.